Андрій Чехонадський проаналізував судову практику щодо законної або незаконної діяльності державної податкової міліції

До уваги слухачів LHS — блок «Злочини проти власності. Захист бізнесу» Школи кримінальної практики. На запитання «Підрозділ активних заходів ДФС — це слідчий фіскальний орган чи суб’єкт без повноважень?» відповідав керівник групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп», адвокат Андрій Чехонадський, який також розповів про нюанси судової практики прийняття доказів, зібраних такими слідчими.

За словами лектора, дати чітке визначення непросто, оскільки підрозділ активних заходів вельми «загадковий». Є певний оперативний підрозділ, що діє на основі наказу №259 від 10 листопада 2014 року. Спікер наголосив, що зараз ми можемо говорити про повернення ситуації 2010—2011 років, коли діяли Державна податкова служба України та Державна митна служба України. Саме Державна податкова служба України розглядає скарги платників податків.

25 вересня 2019 року набули чинності зміни до ряду нормативно-правових актів, відповідно до яких податкова міліція залишається у складі ДФС.

На думку лектора, на цьому етапі податкова міліція діє неправомірно. Однак ігнорувати слідчі дії не можна, необхідно наприкінці заходу підписати протокол так, як треба вам.

Лектор детально розібрав питання, чи існує податкова міліція і чи має вона повноваження на проведення досудового розслідування: проаналізувавши судову практику, пан Чехонадський звернув увагу на контрастність судових рішень — сім рішень, в яких судді визначали, що її немає, і чотири рішення, в яких стверджувалося, що вона таки є. Також лектор проаналізував справи №636/482/19, №522/18364/17, №591/7279/17к, №826/1209/17 та інші.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик