Андрій Євстігнєєв проаналізував особливості оскарження рішень у справах, пов’язаних з банкрутством

У рамках блоку «Судові процедури у справах про банкрутство» Школи з реструктуризації та банкрутства Legal High School з лекцією про оскарження рішень у справах, пов’язаних з банкрутством, а також про підстави перегляду таких справ виступив Андрій Євстігнєєв, член Центральної виборчої комісії, адвокат, доцент юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук.

Спікер зазначив, що основна тенденція змін у процесуальному законодавстві в останні роки є такою: встановлюються додаткові фільтри для касаційного оскарження, спрямовані на те, щоб суд касаційної інстанції виконував винятково функцію суду, який вирішує міжюрисдикційні спори та визначає підсудність тих чи інших категорій справ, і тільки в деяких випадках переглядає окремо взяті справи. У контексті банкрутства актуальним залишається такий момент: якщо ми хочемо обмежити можливість перегляду справ у касаційному порядку і тим самим розвантажити вищу судову інстанцію, ми повинні забезпечити якість правосуддя на рівні судів апеляційної інстанції. Крім цього, має бути довіра до рішень судів апеляційних інстанцій.

За словами Андрія Євстігнєєва, якщо матиме місце оскарження у справах про банкрутство в апеляційному порядку, то вимоги до такої скарги є загальними, встановленими ГПК України. Позитивними сторонами цього кодексу в такому контексті є те, що для суддів впроваджено процедуру залишення скарги без руху, при цьому надається можливість виправлення недоліків такої скарги. Це певним чином впливає на суддів, і вони у спірних питаннях найчастіше ухвалюють рішення на користь прийняття відповідного процесуального документа і відкриття провадження.

Виходячи з аналізу судової практики, більше шансів на відкриття апеляційного провадження є тоді, коли ти неналежним чином оформив апеляційну скаргу, але усунув недоліки на стадії, коли вона без руху, ніж якщо пропущено процесуальний строк. Тому Андрій Євстігнєєв рекомендує — не пропускати процесуальний строк і усувати недоліки після подання скарги, якщо такі є.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик