Артем Кузьменко розповів про договірні і статутні запобіжники корпоративних конфліктів

Договірні та статутні запобіжники корпоративних конфліктів були у фокусі уваги Артема Кузьменка, радника МЮГ Eterna Law, у рамках блоку «Корпоративні конфлікти» LHS.

Лектор розповів слухачам LHS про те, яким чином корпоративний договір і статут можуть бути корисними для врегулювання корпоративних конфліктів. Так, корпоративний договір — це така собі «конституція акціонерів», аналог шлюбного договору, який регулює всі основні етапи спільної співпраці акціонерів певного господарського товариства.

Якщо статут — це документ для третіх осіб, то корпоративний договір часто є конфіденційним. Спікер підкреслив, що важливо мати саме суспільство стороною такого договору. Корпоративний договір потрібен сторонам для того, щоб мирно співіснувати і мирно розходитися у разі виникнення проблеми. Більш докладно лектор розповів про механізми та інструменти такого договору.

Серед механізмів розв’язання конфліктних ситуацій можна передбачити більш конструктивні способи — переговори та медіацію, проте тільки на конструктивних способах зупинятися не рекомендується. Часто переговори і медіація не призводять до очікуваного результату, і різні deadlock не дозволяються. Відповідно, повинні бути автоматичні механізми, які дозволять акціонерам виходити із ситуації, не блокуючи при цьому роботу товариства.

Також лектор проаналізував опціони як найбільш прості та ефективні механізми для регулювання переходу акцій у разі настання будь-яких ситуацій. Опціони дозволяють учасникам вирішити ситуацію тим чи іншим способом, мають строк і дозволяють виходити з deadlock.

Багато механізмів з корпоративного договору неможливо імплементувати до статуту, в ньому важливо відображати питання вето, голосування та корпоративне управління.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик