Для уникнення проблем з працівників варто брати письмову згоду працювати дистанційно — Інеса Летич

Блок «Переформатування трудових відносин» спецкурсу для адвокатів АТ «Укртелеком» відкрила лекцією про приведення документів і діяльності АТ у відповідність до нових вимог Інеса Летич, співкерівник практики трудового права Asters. Вона зазначила, що пандемія і карантин змусили державу прийняти ряд позитивних змін у трудове законодавство, і висловила жаль, що проєкт нового Трудового кодексу навряд чи буде прийнято в найближчій перспективі, оскільки багато ідей, закладених у ньому, не знайшли підтримки в суспільстві.

Говорячи про зміни у сфері трудового законодавства, лектор в першу чергу проаналізувала ті положення, які стосуються дистанційної роботи, і зазначила, що і до карантину така форма роботи була поза правовим полем. Однак згадка в КЗпП була тільки одна і стосувалася вона можливості надомної роботи для співробітників з дітьми. Нові умови карантину викликали необхідність розширити ці рамки, і в КЗпП було внесено статтю 60 про дистанційну роботу. Розповіла лектор і про прийнятий законопроєкт, який удосконалює положення про дистанційну роботу.

Інеса Летич окреслила різницю між надомною та дистанційною роботою і проаналізувала суть змін у КЗпП, що стосуються останньої, вказавши на ключові положення, що регулюють цей вид роботи, зазначивши, що на період карантину роботодавцю запропоновано організовувати дистанційну роботу, оформляючи мінімум документів. При цьому лектор підкреслила, що деякі моменти переводу на дистанційну роботу залишилися неврегульованими (зокрема, положення про повідомлення про переведення на «удальонку» за два місяці), тому лектор запропонувала для уникнення проблем брати з працівників письмову згоду працювати дистанційно. У майбутньому вона радить вводити положення про дистанційну роботу в трудовий договір.

Щодо аспектів дистанційної роботи лектор розповіла про необхідність забезпечити співробітників обладнанням і компенсувати витрати, пов’язані з трудовою діяльністю на дому. Крім того, вона вказала на особливості трудової дисципліни під час дистанційної роботи, а також організацію охорони праці в таких умовах.

Інеса Летич проаналізувала зміни в правовому регулюванні дистанційної роботи, запропоновані законопроєктом №4051. Серед основних його новел — розділення надомної і дистанційної роботи. Вона підкреслила, що співробітник, який працює дистанційно, повністю відповідає за безпеку своєї праці і несе повну матеріальну відповідальність за обладнання роботодавця.

Лектор розповіла про регулювання гнучкого режиму роботи і новели законопроєкту №4051, які стосуються такої форми роботи. Також були проаналізовані можливі зміни до законодавства щодо скасування паперових трудових книжок і дерегуляції трудових відносин.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик