Фактично в Україні з’явився новий напрям юридичної практики — оскарження державних закупівель — голова АМКУ Юрій Терентьєв

Сьогодні в Legal High School стартував розроблений спільно з Антимонопольним комітетом України спецкурс «Захист економічної конкуренції», що складається з чотирьох модулів: публічні закупівлі, заяви про порушення (змова, картель), дослідження і розслідування АМКУ, а також оскарження рішень АМКУ в судах.

Відкриваючи курс лекцій, голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв зазначив, що за останні п’ять років змінилося як правозастосування, так і ефективність роботи АМКУ. «Ми по-іншому підходимо до юридичної роботи. Так, основним моїм завданням, як голови АМКУ, і нашої команди є зміна підходу до роботи відомства: щоб ми від сотень і тисяч незначних і повторюваних правопорушень, за які накладаються мінімальні штрафи, перейшли до питань, пов’язаних з реальними проблемами економічного життя», — наголосив голова АМКУ.

Також, за його словами, 2019 рік став рекордним з точки зору значущості прийнятих рішень АМКУ і, відповідно, розміру економічного ефекту від діяльності відомства — 4,3 млрд грн. Що стосується розміру накладених штрафів, то за минулий рік цей показник досяг позначки в 8,7 млрд грн.

Також голова АМКУ звернув увагу на кількість скарг поданих до АМКУ як органу оскарження державних закупівель. За 2019 рік Комітет розглянув 11 147 скарг.

«Можна говорити, що фактично в Україні з’явилася нова галузь права і окремий новий напрям юридичної практики, і ця сфера викликає все більший інтерес на юридичному ринку», — наголосив Юрій Терентьєв.

Також спікер зупинився на особливо значимих кейсах комітету для правозастосовчої практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик