Функції арбітражного керуючого — тема лекції Ігоря Ніколаєва

Про функції, які може виконувати арбітражний керуючий, розповів слухачам Legal High School Ігор Ніколаєв, юридичний радник Центру комерційного права, к.ю.н. Він зазначив, що ухвалення Кодексу України з процедур банкрутства ініціювало створення єдиного органу самоврядування в професії арбітражних керуючих, членство в якій стане обов’язковим для всіх арбітражних керуючих. На думку лектора, це сприятиме незалежності та підвищенню статусу професії арбітражного керуючого.

Спираючись на український та зарубіжний досвід, лектор підкреслив важливість забезпечення незалежності арбітражного керуючого, що ґрунтується на праві входити і виходити з процедури, отримувати легальний дохід від своєї діяльності і, за словами лектора, Кодекс з процедур банкрутства унормував ці моменти.

Кодекс передбачає, що призначення на посаду арбітражного керуючого здійснюється на підставі випадкового вибору, причому пропонується одразу три кандидатури, з яких і робиться остаточний вибір. При цьому у Кодексі закладено можливість зміни арбітражного керуючого судом за заявою комітету кредиторів навіть без висунення до останнього якихось претензій. Це обумовлено бажанням кредиторів якомога швидше отримати відшкодування, а також запобігатиме маніпуляціям з боку боржника. Лектор сподівається, що відбудеться лібералізація податкового законодавства, що дозволить списувати борги та пришвидшить процедури банкрутства.

Говорячи про обсяг додаткової нагороди арбітражного керуючого, лектор зазначив, що на етапі створення Кодексу розглядалися різні підходи до цього, проте, врешті, дійшли спільної думки, що розмір винагороди не обмежується, хоча не виключено, що в майбутньому певна регламентація розміру винагороди все ж буде проведена.

За словами лектора, низький рівень оплати праці арбітражних керуючих і відсутність гарантій її отримання наразі призводить до зловживання ними своїми посадовими обов’язками. У той же час борги та активи підприємств залишаються замороженими, що негативно впливає на економічну ситуацію в країні.

Гарантії економічно обґрунтованої оплати праці та потужна система захисту інтересів арбітражних керуючих саморегулівною організацією, на думку лектора, створюють підґрунтя для утвердження авторитету професії та поліпшення ділової репутації арбітражних керуючих для пропонування своїх послуг ринку.

Лектор описав функції арбітражного керуючого у процесі банкрутства юридичної особи і зазначив, що Кодексом з процедур банкрутства передбачено процедуру банкрутства фізичних осіб (споживчого банкрутства). Лектор, зробивши історичний аналіз питання банкрутства фізичних осіб, зазначив, що чинним законодавством передбачена лише процедура банкрутства фізичної особи — підприємця, яка за процедурою не відрізнялася від процедури банкрутства юридичних осіб.

Ігор Ніколаєв наголосив, що корпоративне і споживче банкрутство переслідують різні цілі: корпоративне — економічну, а споживче — соціальну. Він розповів про функції арбітражного керуючого у процедурі банкрутства фізичної особи і підкреслив, що банкрутство дає змогу розв’язати фінансові проблеми і може розглядатися як певний привілей.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик