Як не потрапити під санкції за валютні операції, розповів слухачам LHS Ігор Крижановський

Санкції за порушення вимог валютного законодавства стали темою лекції Ігоря Крижановського, керуючого партнера TEFFI Law Firm. Він проаналізував слухачам Legal High School плюси і мінуси нової системи валютного регулювання. Говорячи про Закон України «Про валюту і валютні операції», лектор оцінив його позитивно, відзначивши, що результатом його реалізації стала валютна лібералізація, оновлення «застарілого» законодавства, розвиток міжнародної практики, введення режиму вільного руху капіталу.

Так само позитивно оцінює Ігор Крижановський норму, згідно з якою юридичні особи отримали право відкривати рахунки в іноземних банках. Щоправда, поки гроші на такі рахунки перераховувати не можна, проте незабаром бізнес зможе отримувати оплату від іноземних контрагентів і здійснювати розрахунки за кордоном.

Лектор виділив переваги нової системи валютного регулювання, зокрема збільшення граничних строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, скасування індивідуального ліцензування та заборони зовнішньоекономічної діяльності, дозвіл відкриття рахунків за кордоном, скасування декларування валютних цінностей.

Він проаналізував норми законодавства щодо повернення валютної виручки підприємствами-експортерами та порядок придбання валюти юридичними особами.

Говорячи про санкції за порушення вимог валютного законодавства, Ігор Крижановський детально проаналізував санкції, які настають за порушення строків розрахунку за зовнішньоекономічними контрактами. Він нагадав, що за порушення граничних строків розрахунків, які тепер складають 365 днів, український експортер/імпортер буде покараний пенею в 0,3% від суми заборгованості за кожен день прострочення.

Лектор проаналізував роль податкових органів у сфері валютного нагляду. На його думку, вони мають право проводити перевірки суб’єктів господарювання, виявляти порушників валютного законодавства, застосовувати пеню за порушення граничних строків розрахунків та застосовувати штрафи за порушення валютного законодавства у розмірі до 100% від суми операції. При цьому строк притягнення до відповідальності становить шість місяців з моменту виявлення, але не більше трьох років з моменту вчинення.

Лектор ілюстрував наведені тези прикладами реальних кейсів з власної практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик