Як укласти акціонерну угоду за нормами англійського права, розповів слухачам LHS Сергій Бенедисюк

Особливостям укладання акціонерних угод за англійським правом було присвячено лекцію Сергія Бенедисюка, партнера ЮФ Evris. Він розповів слухачам Legal High School про загальні принципи укладання договорів за правом Англії та Уельсу, відзначивши як їх перевагу високий рівень гнучкості та диспозитивності і забезпечення виконання досягнутих домовленостей, великий інструментарій договірного регулювання, наявність трастів та стандарти «розумності», «добросовісності».

«Досить часто на рівні статутних документів неможливо врегулювати всі аспекти керування компанією. Акціонерна угода надає можливість гнучко побудувати систему стримувань і противаг, забезпечивши гарантії навіть міноритарним акціонерам», — відзначив Сергій Бенедисюк.

Він озвучив і проаналізував основні стандартні умови акціонерної угоди за англійським правом, до яких належать такі: заснування компанії та внесення вкладів; цілі, завдання, напрями діяльності; корпоративне управління компанією; голосування (reserved matters); умови обігу та відчуження акцій (переважне право, ROFR, ROFO, tag-along, drag-along, опціони); обов’язки акціонерів та менеджменту; випадки зміни контролю; deadlock та механізми вирішення; конфіденційність; застосовне законодавство та арбітраж.

Додатковими стандартними умовами, за словами лектора, можуть бути такі: правила додаткового фінансування бізнесу, залучення інвестицій та розподілу активів; особливий порядок прийняття рішень загальними зборами; порядок призначення аудиторів; умови складання фінансової звітності та її надання акціонерам; порядок розподілу прибутку; умови про неконкурентність; застосування escrow тощо.

Сергій Бенедисюк відзначив, що сторонами акціонерної угоди, укладеної за англійським правом, можуть бути не лише акціонери (всі або частина), але й сама компанія.

Розповідаючи слухачам Legal High School про статус акціонера в акціонерній угоді, лектор наголосив на тому, що основним способом їх захисту є компенсація заздалегідь визначених збитків. А також розповів про відповідальність, що може бути передбачена за порушення умов акціонерної угоди, та про способи забезпечення виконання зобов’язань, якими можуть бути застава акцій (за загальним правом та за правом справедливості); безвідклична довіреність; опціон та escrow agreement.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик