Ірина Мороз, партнер AGA Partners, представила правові позиції GAFTA і FOSFА

Актуальні правові позиції GAFTA і FOSFА слухачам Школи судової практики Legal High School представила Ірина Мороз, партнер AGA Partners.

Як правило, торгівля сировинними товарами здійснюється в межах асоціацій GAFTA  і FOSFA, що працюють за англійським правом, саме англійським, адже воно є універсальним і може застосовуватися до договорів між суб’єктами з різних країн.

Обидві асоціації мають свій арбітраж з переліком арбітрів, які уповноважені вирішувати спори. Цікавим, на думку лектора, є те, що в обох асоціаціях арбітрами виступають одні й ті ж особи. Так, арбітр може одночасно вирішувати справу у GAFTA та FOSFA, а його висновки можуть перекликатися і навіть бути тотожними.

Ірина Мороз пояснила: «Схему вирішення спору можна поділити залежно від виду товару: наприклад, спори щодо угод поставки зернових (пшениці, кукурудзи тощо) вирішуються у GAFTA, а спори щодо поставки олійних товарів – у FOSFA».

Контракти GAFTA і FOSFA повинні включати стандартний перелік умов.

Бувають випадки, коли контракт укладається по телефону або через електронну пошту. В такому разі сторони можуть не включати в договір арбітражне застереження, адже в зазначенні про використання стандартної форми GAFTA і FOSFA це застереження вже міститься.

Різні види стандартних форм контрактів обох асоціацій є у вільному доступі в мережі інтернет. Та особливість полягає в тому, що укладаючи договір у письмовій формі (письмовий контракт, що містить посилання, наприклад, на GAFTA 48), сторони наділяють його вищою силою. Це означає, що якщо положення письмового контракту суперечитимуть стандарту, то регулювати ситуацію будуть саме ці положення.

Звісно, контракт повинен містити суттєві (сonditions) і несуттєві умови (warranty), але нещодавно було виведено концепцію проміжних умов, які передбачають різну юридичну силу (можуть бути суттєвими чи несуттєвими) в залежності від того, як вони прописані в контракті, які наслідки матимуть та інших умов.

На підтвердження зазначеного вище Ірина Мороз в якості прикладів навела реальні кейси, зазначивши при цьому, що формальною вимогою всіх контрактів, складених на умовах GAFTA і FOSFA, є апропріація. Це явище пояснюється обов’язком продавця надати покупцю всю інформацію про товар: назву судна, яке здійснює відправку товару, орієнтовну кількість товару, орієнтовну дату коносаменту, порт відвантаження та номери контейнерів, строки відправки тощо.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик