Юрій Моісеєв розповів, що приховано в закритій частині Реєстру арбітражних керуючих

«Реєстр арбітражних керуючих. Технічні та юридичні питання» — тема лекції у Legal High School Юрія Моісеєва, директора департаменту з питань судової роботи і банкрутства Міністерства юстиції України.

Ведення Реєстру покладене на Міністерство юстиції України. На сьогодні порядок врегульовано наказом Мін’юсту 2013 року. Спікер нагадав, що в реєстрі є «відкрита» і «закрита» частини і коротко охарактеризував зміст цих структурних елементів. За його словами, закрита частина — малокорисна для громадян: серед іншого, там є відомості про перевірки щодо арбітражних керуючих. Отримати цю інформацію можна за запитом.

Інформацію з єдиного реєстру арбітражних керуючих можна отримати за посиланням: http://ak.minjust.gov.ua.

З 21 жовтня 2019 року в єдиному реєстрі арбітражних керуючих, з-поміж іншого, має зазначатися також інформація про тимчасове зупинення дії свідоцтва арбітражного керуючого.

У статті 29 Кодекс передбачає підстави для тимчасового призупинення діяльності арбітражного керуючого на час дії таких обставин:

1) якщо арбітражний керуючий обраний або призначений на посаду, не сумісну зі здійсненням діяльності арбітражного керуючого, — на весь строк перебування на відповідній посаді;

2) якщо арбітражний керуючий вважає за необхідне призупинити дію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого за власним бажанням на строк, який у сукупності не перевищує 30 днів протягом календарного року або на більший строк за наявності поважних причин (вагітність, догляд за дитиною, тимчасова непрацездатність (хвороба), працевлаштування за основним місцем роботи тощо);

3) у разі застосування до арбітражного керуючого як підозрюваного або обвинуваченого в кримінальному провадженні заходів у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло цілодобово або в робочий час чи тримання під вартою — на час дії запобіжного заходу; у разі застосування заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового обмеження в користуванні спеціальним правом — на час дії такого заходу;

4) у разі застосування до арбітражного керуючого дисциплінарного стягнення у вигляді тимчасового призупинення права на здійснення діяльності арбітражного керуючого — на строк, визначений у рішенні дисциплінарної комісії про застосування дисциплінарного стягнення.

Докладніше спікер зупинився на третьому пункті. «Тут дуже цікава річ. Коли правоохоронці здійснюють заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді утримання під вартою або домашнього арешту, то нас як уповноважений орган з питань банкрутства тільки повідомляють. І будь-яких повноважень щодо таких арбітражних керуючих наш орган згідно з чинним законодавством здійснювати не може. Свідоцтво чинне, він призначений у справі, нас повідомлено. Хто буде на цей час виконувати повноваження арбітражного керуючого?», — відзначив він. Таким чином, підприємство опиняється без «кризового менеджера», який з об’єктивних підстав виконувати свої обов’язки не може. Але це зміниться з моменту введення в дію норм Кодексу України з процедур банкрутства.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик