Лектор LHS Володимир Боєру: «Який насправді відсоток виконання судових рішень в Україні — не знає ніхто»

Як довести судове рішення до виконання? Відповідь на це питання слухачі Legal High School будуть шукати в рамках окремого, спеціального блоку, що стартував сьогодні. Під час першої лекції голова ГО «Агентство з питань виконання рішень» Володимир Боєру розповів про реформу виконавчого провадження, проаналізувавши ключові законодавчі новації у цій сфері.

До введення в Україні змішаної системи виконання судових рішень, концепція якої, як відомо, втілилася в прийнятті парламентом 2 червня 2016 року двох ключових законів — «Про виконавче провадження» та «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», за словами лектора, кількість державних виконавців у нашій державі (за станом на 2016 рік) становила 5826 осіб, середньомісячне навантаження на кожного — близько 82 виконавчих проваджень. Який насправді відсоток виконання судових рішень в Україні — не знає ніхто. «Подібна статистика в нашій державі взагалі ніколи не велася», — підкреслив пан Боєру, додаючи, що відповідний облік ведеться тільки щодо виконавчих проваджень. Останніх у рамках виконання одного судового рішення може бути відкрито одразу кілька.

Спікер детально проаналізував ключові новації реформи виконавчого провадження, розповівши про головні очікування від створення змішаної системи виконання рішень приватними і державними виконавцями. По-перше, це забезпечення реального виконання рішень у розумні строки. По-друге, запровадження ефективного механізму фінансування діяльності виконавчої служби і приватного виконавця, а також підвищення мотивації виконавця. По-третє, це зменшення витрат держбюджету на утримання органів ДВС і при цьому збільшення надходжень до бюджету за рахунок податків приватних виконавців, виконавчого збору, реалізації майна.

Володимир Боєру акцентував увагу і на функціонуванні автоматизованої системи виконавчого провадження, Єдиного реєстру боржників, а також на особливостях діяльності приватних виконавців. Визначення граничного розміру винагороди; обов’язкове страхування відповідальності; обов’язковість членства в Асоціації приватних виконавців України; обмеження за категоріями виконавчих проваджень; вимоги до офісу, зберігання документів виконавчого провадження; рахунки в державних банках нового суб’єкта правовідносин — на цих нюансах роботи нового суб’єкта правовідносин сфокусувався лектор.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик