Михайло Кочеров розповів про комплаєнс і профілактику податкових ризиків

Сьогоднішній день Школи податкової практики Legal High School відкрила лекція Михайла Кочерова, керуючого партнера IBC Legal Services, «Комплаєнс та профілактика податкових ризиків».

«Сьогодні наше податкове законодавство не містить універсального поняття «податковий ризик», — відзначив лектор. Розповідаючи про сукупність наслідків для платника податків, він у першу чергу виділив фінансові зобов’язання, що впливають на інвестиційну привабливість підприємства. Друга складова — персональна відповідальність. На його думку, крім кримінальної відповідальності, потрібно враховувати і сам факт притягнення до відповідальності керівника, оскільки він впливає на його особистий статус. Третя — збитки для підприємства. Наприклад, втрата контрагентів при блокуванні податкових накладних. Остання складова — втрата ділової репутації.

Лектор також повідомив, що є безліч підходів у ставленні бізнесу до податкових ризиків, але в цілому при їх узагальненні можна виділити три основних групи: платники податків, які сліпо слідують вимогам і поглядам податкових органів; платники податків, які творчо підходять до питання вирішення податкових ризиків і готові відстоювати свої інтереси, в тому числі у суді; і третя група — платники податків, які мінімізують ризики, тобто відхиляються від сплати податків.

«Розуміння того, що платників податків чекає тривалий і дорогий судовий процес та, відповідно, часто небажання втягуватися в нього, спонукає бізнес йти на поводу податкових органів», — відзначив пан Кочеров. У той же час він повідомив, що друга група платників податків виробила алгоритм дій, що дає змогу оцінити податкові ризики.

У першу чергу ризики оцінюються в частині податкового навантаження як фінансова складова витрат підприємства. Другий крок — це оцінка сутності податкової операції, і третій — наявність комплаєнсу на підприємстві.

За словами лектора, після такої первинної оцінки відбуваються пошуки мінімізації настання податкових ризиків. У цьому випадку дуже важливо добре зважувати всі можливі негативні наслідки, а також відстежувати процес розкриття інформації. «Керівник підприємства не завжди є власником. І для засновника компанії дуже важливо розуміти всі процеси, що відбуваються на підприємстві», — відзначив Михайло Кочеров.

Далі лектор розповів про класифікацію податкових ризиків, виділивши два основних види: зовнішні та внутрішні. До зовнішніх, зокрема, належить законодавство, яке часто змінюється, у тому числі з точки зору його недосконалості. Серед прихованих зовнішніх ризиків можуть бути також і дії контрагента. Внутрішні ризики — це ті ризики, на які бізнес може вплинути. Наприклад, відсутність або недосконалість системи контролю. Тобто впровадити систему комплаєнсу на підприємстві. Він пояснив, що ця система дозволяє мінімізувати рівень ризиків і підвищити професійний рівень співробітників.

Детальніше лектор розповів про комплаєнс та алгоритм його впровадження на підприємстві.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик