«Нам дуже хотілося б, аби криптовалюти стали об’єктом податкового планування» — лектор LHS Наталія Радченко

У рамках третьої лекції модуля Школи податкової практики «Оптимізація оподаткування» Lеgal High School Наталія Радченко, партнер практики оподаткування і бізнес-ефективності АО Juscutum, розповіла про використання криптовалют у податковому плануванні.

Пані Радченко повідомила, що після стрибка вартості криптовалют наприкінці 2017 року світовий ринок очікував, що криптовалюті дадуть правову оцінку і введуть у законодавство. Тією чи іншою мірою деякі країни це зробили. Але Україна й дотепер не потрапила до цього списку.

Лектор відзначила, що в Україні ринок усе ж дуже активний, у зв’язку з цим було б оптимально, якби криптовалюти отримали правову оцінку регуляторів.

Відповідаючи на запитання, чому в нашій країні цей процес відбувається дуже повільно, вона відзначила, що це пов’язано в першу чергу з відстороненим ставленням до криптовалют з боку НБУ й інших регуляторів фінансового ринку та ринку цінних паперів. Відсутність визначення криптовалют як об’єкта цивільних правовідносин і об’єкта оподаткування призводить до того, що дуже багато власників криптоактивів бояться розкривати майно через зловживання з боку правоохоронних органів у цій сфері. Незважаючи на те, що кримінальної відповідальності за майнінг та володіння криптовалютою немає. Крім того, у контролюючих органів немає однозначного розуміння криптоактивів.

Першим же позитивним кроком у цьому напрямі стало рішення Кабінету Міністрів України про внесення майнінгу у КВЕД. За словами Наталії Радченко, це рішення дозволить власникам активів простіше доводити легальність походження доходів від господарської діяльності.

Також вона повідомила, що в різних країнах цю сферу врегульовано по-різному. Наприклад, на Мальті у першому читанні прийнято законопроект про віртуальні фінансові активи, в якому міститься класифікація токенів та інших цифрових активів. За словами лектора, це один із важливих аспектів нарівні з регулюванням роботи бірж, оскільки з урахуванням ризиковості ринку контроль з боку держави, в тому числі за зловживаннями, дає певну захищеність учасникам ринку.

Наталія Радченко розповіла і про роботу над законопроектом у цій сфері. «У роботі беруть участь технічні фахівці, які консультують щодо розуміння цифрової суті речей, і ми активно вивчаємо практику регулювання фінансових ринків», — повідомила лектор.

Вона також відзначила, що сьогодні першочергове завдання для робочої групи — дати визначення основним поняттям (блокчейн, токен, криптовалюта), визначитися з правилами оподаткування та правилами роботи бірж.

«Ми намагаємося аналізувати практику розвинених країн і бути у світовому тренді», — підбила підсумки пані Радченко.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик