Оподаткування нерухомості — тема лекції Мирослава Гнидки

Особливості оподаткування операцій з нерухомим майном стали темою лекції Мирослава Гнидки, керівника юридичного департаменту групи компаній Merx, адвоката. Він зосередив увагу слухачів Legal High School на трьох блоках оподаткування операцій з нерухомістю: пайова участь, оподаткування операцій при придбанні чи відчуженні нерухомого майна та оподаткування нерухомого майна.

Говорячи про пайову участь, лектор зазначив, що відповідно до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію у відповідний місцевий бюджет коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Мирослав Гнидка наголосив, що граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати: 10% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта — для нежитлових будівель та споруд і 4% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта — для житлових будинків.

Пояснюючи суть оподаткування операцій при придбанні чи відчуженні нерухомого майна, лектор наголосив, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. При цьому умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Проте підлягає оподаткуванню дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості. У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Лектор наголосив на тому, що операції з придбання чи відчуження нерухомого майна обкладаються військовим збором за ставкою 1,5% та збором на обов’язкове пенсійне страхування за ставкою 1%, а також навів винятки з цієї норми.

Говорячи про податок на нерухомість, Мирослав Гнидка зазначив, що він є однією зі складових податку на майно і належить до місцевих податків, визначених статтею 10 Податкового кодексу України. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Ставка податку коливається в діапазоні 0—1,5% від мінімальної заробітної плати на початок минулого року. Лектор окреслив вимоги, необхідні для застосування пільгової ставки податку на нерухомість, та навів приклади, коли така пільга не застосовується.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик