Особливості апеляційного та касаційного оскарження судових рішень у цивільних справах

Заняття в рамках нинішнього спеціального курсу «Новації у цивільному процесі» Lеgal High School відкрила лекція партнера АО «Цезар» Олександра Світличного, який розповів про особливості апеляційного та касаційного оскарження судових рішень у цивільних справах.

Спікер поділився зі слухачами LHS лайфхаками успішного оскарження з особистої практики. За словами пана Світличного, серед адвокатів побутує думка, що скаргу подавати ліпше в останній момент, в останній день для апеляційного або касаційного оскарження судового рішення. Щоправда, в цьому випадку є ризик того, що підготовлена нашвидкуруч скарга буде неповною. Скарга, як посудина: нехай ліпше вона буде наполовину повною, ніж наполовину порожньою, радить лектор. Також він рекомендує при апеляційному чи касаційному оскарженні судового рішення посилатися на практику Європейського суду з прав людини (Євросуд). Однак цей інструмент потрібно використовувати вдумливо і «за призначенням»: посилання на страсбурзьке рішення у скарзі не є гарантією успішного оскарження, більше того, це може зіграти злий жарт з адвокатом, який не знайомий з нюансами справи Євросуду і, що називається, «притягнув за вуха» європейську практику до національних реалій.

«Будьте сміливими і наполегливими», — лектор радить займати активну позицію в процесі, дотримуючись принципу домінантності інтересів клієнта. За словами Олександра Світличного, адвокатам потрібно бути новаторами, прагнути вплинути не тільки на сприятливий результат у справі, а й на формування судової практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик