Передекспортне фінансування у фокусі уваги слухачів LHS

Другу половину дня сьогоднішніх занять у Legal High School присвячено питанням корпоративного фінансування. Про нюанси передекспортного фінансування на прикладі агросектора слухачам LHS розповіла Катерина Чечуліна, координатор банківської та фінансової практики CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.

За словами лектора, більшість великих компаній, які працюють в Україні і спеціалізуються в аграрній сфері, застосовують саме такий вид фінансування. «Передекспортне фінансування — це фінансування, яке надається для чітко визначених цілей. Це фінансування витрат, які компанія несе перед тим, як відправити продукцію на експорт: кредит видається для фінансування виробництва, зберігання, транспортування товарів на експорт», — пояснила лектор. Такий вид фінансування має ряд переваг, наприклад, кошти виділяються на тривалий період (в агросекторі — це один рік). Ще одним плюсом такого фінансування є його самоліквідність («Self-liquidated financing»), суть цього інструменту лектор проілюструвала схематично, продемонструвавши слухачам LHS класичну структуру передекспортного фінансування. Також Катерина Чечуліна розповіла про те, як визначається сума коштів, яка може бути взята в кредит, — максимально доступна база позики для передекспортного фінансування.

Окремо лектор виділила особливості зобов’язань позичальника за кредитним договором у цьому випадку, які, серед інших, наприклад, включають зобов’язання щодо дотримання вимог до експортних контрактів. Так, строк експортного контракту не може бути меншим, ніж строк кредитування (як правило, він на кілька місяців більше); умови поставки і оплати за експортним контрактом повинні відповідати тим, які визначені кредитним договором. Те саме стосується обсягу поставок і вартості товарів. Останній аспект — дуже важливий, адже залежно, в тому числі, від очікуваної виручки, яка безпосередньо залежить від вартості товарів, що поставляються, визначатиметься сума коштів, яку компанія може отримати в рамках передекспортного фінансування. Катерина Чечуліна акцентувала увагу і на ключових фінансових показниках, які будуть предметами щомісячного/щоквартального (залежно від частоти погашення кредиту) тестування кредитора. «Якщо за результатами такого тестування було визначено, що відповідні показники не відповідають вимогам кредитного договору, позичальник повинен здійснити або передплату певної суми, або поповнення (додати товари в сховище, надати більшу кількість контрактів, за якими очікується отримання виручки, або поповнити кошти на банківському рахунку)», — пояснила Катерина Чечуліна.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик