Підписання кредитного договору не означає видачу кредиту — Діана Дегель

З моменту підписання кредитного договору всі узгоджені в ньому умови стають обов’язковими для учасників правовідносин. Якими можуть бути права та обов’язки у сторін і як вирішувати спори, що виникають з кредитних договорів, розповіла Діана Дегель, радник Asters, під час лекції «Права та обов’язки сторін кредитних правовідносин. Умови щодо врегулювання спорів» у рамках модуля «Кредитування» блоку «Залучення фінансування» Школи банківського та фінансового права Legal High School. При цьому деякі умови можуть бути передумовою власне видачі кредиту. Як пояснила лектор, укладення кредитного договору не є рівносильним видачі кредиту. Нерідко умовою безпосередньої видачі коштів може бути надання позичальником ряду документів або виконання умов, наприклад, заставного майна, що підтверджує правовий статус, або документів, що підтверджують фінансовий стан позичальника.

Крім того, якщо кредит надається не одним платежем, то найчастіше подальші транші можуть також надаватися з урахуванням умови. До таких найчастіше належать — своєчасні розрахунки і повернення раніше наданих коштів, цільове використання кредитних грошей і навіть хід реалізації проекту, під який залучені кошти. Ці умови зазвичай прописані банком у договорі, і дуже важливо їх усі вивчити, щоб не нести ризику відповідальності за недотримання умов або не одержати підвищення відсоткової ставки як недобросовісний позичальник. Щодо ставок, то пані Дегель також звернула увагу слухачів на те, що в договорах довгострокового кредитування найчастіше прописані умови та періоди, за яких або коли можливий перегляд відсоткової ставки. Дуже важливо для позичальника, щоб угода містила перелік усіх обставин, які можуть призвести до підвищення ставки за користування кредитом, і обов’язково обумовити можливість її зниження.

Спікер також зупинилася на судовій практиці у справах щодо дотримання умов кредитних договорів. Виходячи з позицій судів, наприклад, по закінченні строку виконання кредитного зобов’язання банки не мають права нараховувати відсоток за користування кредитом. Така практика сформувалася ще у 2018 році і досі не змінена, хоча й не збігається з економічною логікою правовідносин, адже поки кредит не повернуто, позичальник продовжує користуватися коштами кредитора. Щоб застрахувати себе на такий випадок, банки тепер у договорах часто обговорюють окремо умови нарахування відсотків і по закінченні строку повернення кредиту.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик