Податкове планування — це не нормативний масив, а мистецтво його застосування, переконаний Дмитро Михайленко

Сьогоднішній модуль занять у Lеgal High School «Пряме оподаткування бізнесу» завершила лекція керуючого партнера CROWE LF UKRAINE Дмитра Михайленка, який розповів про проблематику податкового планування.

Податкове планування — це не інститут, не нормативний масив, а мистецтво його застосування, підкреслює лектор, розповідаючи про правову природу цього явища. Наявність такого феномена в соціальних відносинах часто вимагає його нормативного врегулювання, щоб показати межі правомірної або неправомірної поведінки (правові категорії «зловживання правом», «агресивне планування» тощо). На переконання Дмитра Михайленка, податкове планування потрібно розглядати як творчість (вміння правильно, адекватно і своєчасно застосувати ті чи інші знання або нормативний інструмент), що припускає наявність інших важливих компонентів: системність аналізу; зв’язок з економікою; прогноз ризиків; зворотний зв’язок і безперервність супроводу (необхідно постійно тримати руку на пульсі актуальних новацій і нюансів їх впровадження).

Два ключових чинники податкового планування — законність (масив як податкових норм, так і положень цивільного, трудового, валютного законодавства) і економічна доцільність: остання від першого фактора відрізняється лише податковим ефектом. Говорячи про економічну доцільність, пан Михайленко серед іншого акцентував увагу на такому понятті, як «зловживання правом», судових доктринах реальності операцій і належної обачності при виборі контрагента. Як зазначив лектор, ідеал податкового планування — коли є обидва чинники: якщо не буде законності або економічної доцільності — потрібно бути готовим до тривалих судових спорів.

Дмитро Михайленко також сфокусувався на способах податкового планування. «Прийоми податкового планування по суті корелюються з набором елементів оподаткування», — зазначив лектор. Також він розповів про деякі особливості міжнародного податкового планування — офшори як класичні, так і fiscally transparent entities у високоподаткових юрисдикціях (наприклад, LLP (Великобританія), S-corp (США), і про новий перелік держав, операції з контрагентами яких підлягають контролю в рамках закону про трансфертне ціноутворення (на прикладі Мальти).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик