Права та обов’язки арбітражного керуючого — тема лекції Ірини Бурцевої

Права та обов’язки арбітражного керуючого на різних стадіях провадження у справі про банкрутство розглянула під час лекції Ірина Бурцева, партнер ЮК «Право Гарант», керівник практики реструктуризації та банкрутства. Вона нагадала слухачам Legal High School, що інститут арбітражних керуючих уперше було введено Законом у редакції №784-XIV від 30 червня 1999 року для забезпечення проведення процедури відновлення платоспроможності боржника.

Лектор підкреслила, що арбітражний керуючий — це фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку у справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор та наголосила, що розділ VIII Закону про банкрутство, зокрема стаття 98, чітко визначає права та обов’язки, покладені на арбітражного керуючого на різних стадіях процедури банкрутства (розпорядження майном, керуючого санацією, ліквідатора).

Ірина Бурцева нагадала судові процедури, які застосовуються щодо боржника: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута. При цьому вона наголосила, що після призначення розпорядника майна і до припинення процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права без згоди розпорядника майна приймати рішення про реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або про участь в інших юридичних особах; створення філій та представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника.

Лектор окреслила права та обов’язки арбітражного керуючого при введенні господарським судом процедури розпорядження майна, наголосивши, що головний обов’язок арбітражного керуючого при здійсненні цієї процедури — зібрати максимально можливий пакет документів та інформацію щодо боржника з метою подальшого вирішення питання про його санацію чи ліквідацію.

Говорячи про процедуру санації, лектор відзначила, що з моменту винесення ухвали про введення процедури санації керівник боржника звільняється з посади у порядку, визначеному законодавством, а управління боржником переходить до керуючого санацією. При цьому зупиняються повноваження органів управління боржника — юридичної особи щодо управління та розпорядження майном боржника, повноваження органів управління передаються керуючому санацією, за винятком повноважень, передбачених планом санації.

Ірина Бурцева розповіла слухачам Legal High School про права та обов’язки арбітражного керуючого при запровадженні господарським судом процедури санації, наголосивши на тому, що головний обов’язок арбітражного керуючого при здійсненні цієї процедури — розробити план санації, який дозволить боржнику відновити платоспроможність та розрахуватись із боргами.

Коли йдеться про ліквідацію боржника, лектор зазначила, що з моменту прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за винятком укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо. При цьому припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Описуючи права та обов’язки арбітражного керуючого у процедурі ліквідації, Ірина Бурцева визначила його головним обов’язком розшук усього майна, яке належить боржнику, його оцінка, реалізація та відшкодування кредиторських вимог у порядку статті 45 Закону про банкрутство.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик