Про контроль кордонів обшуку розповів адвокат АО Barristers Тарас Онищенко

У рамках Школи кримінального права LHS Тарас Онищенко, адвокат АО Barristers, виступив з лекцією про контроль кордонів обшуку і про те, як повернути те, що потрапило до рук правоохоронців.

Спікер зазначив, що обшук проводиться для того, щоб встановити відомості та обставини здійснення правопорушення і пошуку доказів. На проведення обшуку необхідна ухвала слідчого судді. При цьому слідчий суддя надає дозвіл на пошук доказів, але не на їх вилучення.

Тарас Онищенко рекомендує в першу чергу ретельно ознайомитися з ухвалою слідчого судді. Під час слідчої дії, коли слідчий приймає рішення про вилучення певного майна, доцільно робити зауваження, заперечення і ставити запитання, з якою метою такий об’єкт вилучається.

На думку лектора, майно, яке вилучається, фундаментально можна розділити на дві категорії. Сюди належить майно, на пошук якого слідчий суддя давав дозвіл, і це прямо передбачено його ухвалою, або якщо таке майно не згадане в ухвалі, проте слідчий прийняв рішення його вилучити, оскільки вважає, що це майно належить до кримінального провадження. Таке майно називається тимчасово вилученим.

Практично доцільною дією, на думку Тараса Онищенка, є зауваження до протоколу обшуку, оскільки є випадки, що зауваження, які слідчі пропонують писати адвокатам на окремих аркушах, періодично «губляться». Тому необхідно продумати структуру зауважень і заперечень.

Є така практика: якщо навіть майно зазначене в ухвалі слідчого судді, таке майно може бути повернуте через те, що воно не містить доказового значення.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик