Про межі допустимого компромісу між клієнтом і слідством розповів Денис Пономаренко

З лекцією про межі допустимого компромісу між клієнтом і слідством виступив Денис Пономаренко, партнер АО Barristers, у рамках модуля «Побудова стратегії захисту» в Legal High School. Він упевнений, що метою адвоката в кримінальному процесі є не виправдати, як багато хто думає, а саме захистити будь-яким законним способом інтереси клієнта. Адвокат повинен основуватися на тому, визнає чи не визнає свою провину клієнт, а вже потім, відштовхуючись від цього, будувати свою тактику захисту. Однак не завжди, коли клієнт визнає свою провину, адвокат повинен займати позицію винуватості клієнта, для цього повинні бути вагомі та об’єктивні показники, докази такої винуватості, а також ці докази мають бути здобуті виключно законним способом. Якщо адвокат упевнений у винуватості клієнта, а сам клієнт наполягає на своїй невинуватості, то адвокат, за словами спікера, повинен звернутися до Правил адвокатської етики: адвокат не може займати позицію винуватості клієнта і повинен займати позицію щодо його невинуватості.

Денис Пономаренко пояснив, що адвокат не повинен наполягати на прийнятті певного рішення, він повинен рекомендувати, роз’яснювати наслідки визнання своєї провини, укладення угоди визнання провини, а клієнт уже повинен вибрати, яку з тактик він вважає прийнятною. «Адвокат не може приймати рішення за клієнта», — підкреслив спікер.

Іноді абсолютно правильно і логічно для клієнта визнати свою провину: бувають ситуації, коли доцільно піти на угоду зі стороною обвинувачення.

Крім усього іншого, як зазначив Денис Пономаренко, адвокат повинен проаналізувати всі наявні в матеріалах кримінального провадження докази з точки зору того, чи належні вони і чи відносяться до цього конкретного процесу, чи припустимі вони, чи відкриті ці докази стороні захисту.

Зваживши і проаналізувавши все це, лектор підкреслив, що клієнт зможе зайняти ту чи іншу позицію і вибрати спосіб захисту від кримінального переслідування. Якщо клієнт визнає свою провину, необхідно з’ясувати правову природу цієї провини, в чому саме він її визнає, оскільки клієнт може помилково трактувати міру провини, а іноді дії і зовсім можуть не бути в рамках складу злочину.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик