Про те, як організувати передвиборчий штаб, а також про роль і повноваження юристів розповів Богдан Бондаренко

Про те, як організувати передвиборчий штаб, а також про роль і повноваження юристів у рамках Legal High School, розповів юрист луганського відділення Комітету виборців України Богдан Бондаренко.

Лекцію Богдан Бондаренко розпочав з позначення проблемних аспектів на етапі організації передвиборчого штабу. За його словами, немає практики постійного фінансування юристів у сфері виборчого права, таким чином, більшість залишаються без фінансування в період між виборчими кампаніями. Це впливає на кваліфікацію і відсутність довгострокових зв’язків з партіями і політиками. Змішувати ж звичайну юридичну практику і супровід жорстких виборчих кампаній фактично неможливо: виникає конфлікт інтересів між звичайною діяльністю юриста та інтересами передвиборчого штабу.

Також спікер розповів про способи, що підвищують довіру кандидата до юристів, серед яких виділив: позитивний досвід і детальну обробку первинного плану на етапі залучення — бачення ризиків, пропозиції їх подолання та адекватний план дій. А також мотивація роботи, в тому числі не матеріальна, а саме: напрацювання кадрових зв’язків з іншими працівниками виборчих штабів для майбутніх виборчих кампаній; реалізація певних ідей і технологій, які гарантують майбутній попит на послуги юриста і означають відсутність мотивації до зради (скористатися шансом і отримати гонорар за зраду від опонентів).

Лектор представив увазі слухачів кілька функціональних структур передвиборних штабів.

Варіант перший — «вертикаль». Відповідно до такої структури, передвиборчий штаб має керівника в особі керівника кампанії або начальника штабу, а юрист є підлеглим. Проблема такої структури полягає в тому, що об’єктивних керівників кампанії не буває: вони завжди вихідці з певного напряму, наприклад логістики або політтехнологій, і тому схильні не витримувати баланс всередині штабу.

Другий вид структури — «круглий стіл». Такий штаб не має керівника і працює шляхом узгодження між кількома керівниками напрямів, тому ефективність структури, на думку спікера, як правило, гірша.

Третя структура — «контроль кандидата», передвиборчий штаб очолює кандидат. Експерт Богдан Бондаренко переконаний, що ця структура є найгіршою з усіх, оскільки кандидат повинен бути завантажений зустрічами з виборцями і медіазаходами, і не може ефективно керувати штабом.

Остання структура, про яку розповів спікер, — «зовнішній контроль». Керує штабом донор або його довірча особа. Переваги такої структури полягають у більш ефективному вирішенні ресурсних питань (кадри, транспорт, гроші). Менш позитивний бік цієї структури полягає в існуючому конфлікті інтересів між кандидатами і замовниками — штабісти змушені балансувати.

Спікер також згадав про сферу відповідальності юристів у штабах. За його словами, юрист повинен проводити аудит юридичних ризиків кандидатів, формувати виборчі комісії і контролювати виборчі фонди та звітність. Крім того, завданням юристів є узгодження передвиборчої агітації, протидії чорному піару, управління виборчими комісіями, а також легальна протидія мереж підкупу опонентів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик