Про завдання юридичного напряму передвиборчих штабів у частині фінансування розповів Богдан Бондаренко

Про завдання юридичного напряму передвиборчих штабів у частині фінансування виборчих кампаній у рамках Legal High School розповів юрист луганського відділення Комітету виборців України Богдан Бондаренко.

Свою лекцію він розпочав з аналізу відмінності завдань фінансистів з розпорядниками передвиборчих фондів із завданнями юристів. За його словами, юрист контролює дотримання вимог законодавства, збір первинних документів (договорів) і строків звітності.

Юристи виборчого штабу допомагають фінансистам розв’язати одну з головних проблем: заходи забезпечення виконання зобов’язань за договорами з передвиборчими фондами. У разі якщо не будуть розміщені біл-борди або їх знімуть на наступний день, телекомпанія перестане транслювати оплачені ролики — в умовах передплати, що робити? — претензійна діяльність і судові розгляди впираються в юридичну проблему закриття виборчих фондів і відсутність спеціального статусу позивача. На думку лектора, рішенням може бути введення третьої особи — гаранта в договорі: юридична особа повертає передплату за розміщення або виготовлення агітаційних матеріалів, отримуючи регресне право вимоги.

Також спікер акцентував увагу на необхідність аудиту особистостей громадян, які жертвують кошти до виборчого фонду: не виключена провокація, коли від імені сепаратистів будуть зроблені пожертви і після їх витрачання, піднята інформаційна хвиля про роботу в інтересах агресора. Лектор вважає, що ліпше повернути пожертвування від неоднозначних осіб, щоб юридична служба штабу не займалася подачею заяв у ЗМІ про право на відповідь, позовами про захист честі, гідності та ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації, а довірі до кандидата буде завдано непоправної шкоди.

У контексті майбутніх президентських виборів лектор звернув увагу на неврегульованість питання розпорядників поточних рахунків виборчих фондів в округах: кандидат у президенти може мати лише по одній довіреній особі в окрузі. «Чи зручно поєднувати договірну і бухгалтерську роботу авторитетній особі? Хіба правильно вести роботу і складати звіти бухгалтерам, а підписувати довіреними особами?» — з риторичним питанням до аудиторії звернувся спікер. На думку Богдана Бондаренка, сміливі юристи мають можливість розтлумачити норму частини 2 статті 42 Закону №474-XIV інакше і легалізувати роботу фінансистів як розпорядників поточних рахунків виборчих фондів без повноважень довіреної особи.

Звернув увагу лектор і на необхідність аналізу діяльності та грошових потоків штабів конкурентів. Сам факт ретельного аналізу й отримання додаткових документів — через ініціювання запитів Центральної виборчої комісії або Національного агентства запобігання корупції — служить превенції порушень. Ліпше забезпечити контроль над опонентами і переконати їх відмовитися від деяких дій, ніж потім супроводжувати як програвших і потерпілих у кримінальних провадженнях у порушення порядку фінансування виборчих кампаній.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик