Процедура примусового викупу акцій міноритарних акціонерів — тема лекції Дениса Майстренка

Про те, як уникнути підводних рифів squeeze-out, розповів слухачам Legal High School Денис Майстренко, партнер Pavlenko Legal Group. За його словами, про необхідність введення норми про примусовий викуп заговорили в Україні ще у 2010 році. Аргументувалась неможливість впровадження норми про примусовий викуп трактуванням протиріччя цього механізму Конституції України (згідно з якою ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності).

З 2014 року Україна зобов’язується імплементувати директиви ЄС щодо корпоративного управління та захисту прав акціонерів (Директива №2004/25/ЄС про механізм примусового викупу акцій), а в 2017 році Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах», який набув чинності 4 червня 2017 року.

Для завершення реалізації squeeze-out і sell-out знадобилося внесення змін до підзаконних актів НКЦПФР та НБУ.

За словами лектора, процедура squeeze-out допомагає компанії позбутися «мертвих душ», зменшити обсяг наданої регулятору звітності, послаблює регуляцію і скорочує витрати. До того ж squeeze-out нівелює загрозу «корпоративного шантажу».

Денис Майстренко детально описав слухачам Legal High School, хто має право і як реалізується на практиці механізм процедури squeeze-out, зазначивши, що у разі запуску цього процесу зупинити його вже практично неможливо.

Лектор запропонував перелік необхідних, на його думку, змін до чинного законодавства, які змогли б поліпшити захист міноритарних акціонерів, а також проаналізував судову практику, що стосується корпоративних спорів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик