«При підготовці претензії юрист вже оцінює виграшність спору і суттєво скорочує тимчасові рамки подальшої підготовки позовної заяви до суду» — впевнений Віталій Правдюк

«Претензія: порожня втрата часу або дієвий інструмент у процесі захисту свого права?» — тема лекції Віталія Правдюка, радника АО «Коннов і Созановський», у рамках блоку «Стратегія і тактика судового процесу. Доведення. Протидія процесуальним диверсіям» Legal High School.

Лектор нагадав, що питання, пов’язані з претензією, більш-менш врегульовані лише в Господарському кодексі України. Зокрема, визначення претензії міститься в статті 222 ГК України.

«У спорах з іноземним елементом використання претензії може бути обов’язковим на підставі міжнародного договору», — звернув увагу пан Правдюк. Зокрема, він пояснив, що відповідно до положення параграфа 1 статті 30 Угоди про міжнародне залізничне вантажне сполучення позов, заснований на договорі перевезення особою, яка має право заявити претензію залізниці, може бути пред’явлений тільки після заяви претензії відповідно до вимог статті 29 такої Угоди (тобто пред’явлення претензії до розгляду компетентним органом залізниці).

Відповідаючи на запитання, навіщо потрібна претензія, лектор припустив, що подача претензії дасть змогу заощадити судові витрати і перевірити виграшність позиції. Крім того, претензія може стати дієвим інструментом у пошуку компромісу з контрагентом. «При підготовці претензії юрист уже оцінює виграшність спору і суттєво скорочує тимчасові рамки подальшої підготовки позовної заяви до суду» — впевнений лектор.

Віталій Правдюк дав практичні поради щодо оцінки виграшності справи в суді. При цьому він порекомендував брати до уваги судову історію відповідача. «Оцінка не повинна містити мінливих критеріїв на кшталт «справедливий», «чесний» — акцентував увагу лектор.

Структура претензії передбачена частиною 3 статті 222 ГК України та, на думку пана Правдюка, має методологічний характер. Він також акцентував увагу на тому, що в першу чергу претензія повинна містити опис фабули і оцінку відповідних фактів. Більше того, можливо, залежно від особливостей справи, претензія може містити розрахунок суми і потенційні штрафні санкції. «Цей розрахунок не повинен містити весь обсяг вимог, які можна пред’явити контрагенту» — порекомендував лектор. Ще одним важливим фактором, що забезпечить складення грамотної претензії, є зрозумілість, здійсненність вимог та наявність строків їх виконання.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик