При розрахунку судового збору лектор LHS Григорій Павленко порекомендував звертатися до першоджерела

Завершила день блоку «Стратегія і тактика судового процесу. Доведення. Протидія процесуальним диверсіям» Legal High School лекція Григорія Павленка, адвоката, керівника судової практики Pavlenko Legal Group.

Лектор розповів про аспекти розрахунку судових витрат з урахуванням особливостей сплати державного мита при заяві кількох позовних вимог і повернення надміру сплаченого судового збору.

«З введенням нових процесуальних кодексів ми починаємо спочатку. І власне судді, і юристи дуже складно сприймали перехідний період», — зазначив лектор. Проте, незважаючи на рік роботи, є випадки, коли двоє суддів одну і ту ж норму трактують по-різному.

Григорій Павленко звернув увагу на те, що при зверненні до суду з позовною заявою в першу чергу необхідно визначити проблему і, відповідно, правильний спосіб захисту. Важливим фактором є і розрахунок судового збору. «Без правильної сплати судового збору практично неможливий подальший розгляд справи», — наголосив пан Павленко.

У розумінні процесуального законодавства судові витрати — це витрати на правову допомогу, витрати на експертів, а також витрати, пов’язані з витребуванням доказів тощо.

Розглядаючи більш детально аспекти відшкодування витрат на професійну правову допомогу, лектор зазначив, що сьогодні це дуже корисне нововведення, і вже є численна судова практика як першої, так і останньої інстанцій. При цьому він звернув увагу на те, що судова практика в цьому питанні є неоднозначною.

Говорячи про розрахунок судового збору, пан Павленко порекомендував усе ж звертатися до першоджерела, тобто Закону України «Про судовий збір».

«При розрахунку судового збору дуже часто юристи стикаються з проблемою вирішення двох питань: майновий спір це чи ні і скільки необхідно сплатити при об’єднанні двох вимог», — акцентував увагу лектор. За словами доповідача, незалежно від питань для їх вирішення доцільніше шукати судову практику з тим, аби мати можливість обґрунтування своєї позиції. Проте в нашій судовій практиці є проблема правової невизначеності — це коли одне і те ж питання має два діаметрально протилежних рішення.

Григорій Павленко підкреслив, що при об’єднанні позовних вимог судовий збір рахується щодо кожної вимоги окремо. При цьому оплачувати можна як однією квитанцією, так і кожну вимогу окремо.

На завершення лекції лектор розповів про процедуру повернення надміру сплаченого судового збору.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик