Родіон Кокош зосередився на нюансах статей, за якими можуть бути кваліфіковані дії учасника державних закупівель

Школа кримінальної практики LHS триває. До уваги слухачів була представлена лекція на тему «Стаття 367 Кримінального кодексу України і супутні статті, за якими можуть бути кваліфіковані дії учасників публічних закупівель». Лектор — Родіон Кокош, старший юрист EQUITY.

Адвокат констатує, що Держаудитслужбою України та її міжрегіональними територіальними органами досліджені питання закупівель при проведенні 858 заходів державного контролю (ревізій і аудиту) та встановлені процедурні порушення у сфері закупівель на загальну суму 22,0 млрд грн. При цьому за результатами таких заходів державного контролю складено і направлено до суду понад 300 протоколів за статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення законодавства у сфері закупівель.

Лектор підкреслює: згідно зі статтею 44 Закону України «Про державні закупівлі», відповідальність за порушення вимог цього Закону несуть члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи уповноваженого органу та службові (посадові) особи органів, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку).

Родіон Кокош розповів про типи закупівель. Відкриті торги — найпоширеніша процедура закупівель, яка проводиться з використанням електронної системи ProZorro. Переговорна процедура, яка використовується як виняток, за наявності відповідних підстав, наведених у Законі. Замовник вибирає постачальника в результаті переговорів і протягом одного дня після проведення переговорів публікує повідомлення про намір укласти з ним договір через електронну систему. Окремим Законом регулюється переговорна процедура для потреб оборони. Конкурентний же діалог використовується як виняток, за наявності відповідних підстав, наведених у Законі. За словами Родіона Кокоша, корупційними складовими кожного етапу проведення тендера є (1) планування закупівель, (2) надання і розкриття пропозицій конкурсних торгів, (3) розгляд та оцінка пропозицій конкурсних торгів, (4) укладення договору про закупівлю та здійснення розрахунків.

Також спікер поділився актуальною судовою практикою щодо заявленої теми.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик