Слухачі LHS ознайомилися зі способами протидії рейдерству, що належать до компетенції Міністерства юстиції України

Про способи протидії рейдерству, що належать до компетенції Міністерства юстиції України, слухачам Lеgal High School розповів Віталій Черепаха, президент ГО «Реєстраційна палата України», голова комітету Громадської ради при Міністерстві юстиції України.

Представники нової влади вже задекларували намір розв’язати проблему рейдерства в Україні, знявши її головні симптоми вже в найближчі місяці, нагадує лектор. Антирейдерська кампанія проводитиметься не тільки за допомогою удосконалення законодавчого регулювання, а й шляхом активізації діяльності так званої антирейдерської комісії — Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка діє при Міністерстві юстиції України. Звернення до цієї інституції і сьогодні є досить дієвим інструментом протидії рейдерству, зазначає Віталій Черепаха. Так, з початку поточного року було подано понад 2 тисячі скарг у сфері державної реєстрації, розглянуто майже 1900 звернень та у 237 випадках скарги було задоволено.

Лектор сфокусувався на нюансах правового регулювання порядку оскарження рішення, дій чи бездіяльності державного реєстратора, розповівши про вимоги до строків подачі скарги (скаргу має бути подано протягом 60 календарних днів з дня прийняття оскаржуваного рішення чи з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення її прав відповідною дією або бездіяльністю) і зміст відповідних звернень.

Найближчим часом очікується, що робота антирейдерської комісії буде суттєво удосконалена, в тому числі і за допомогою підвищення рівня транспарентності її роботи, інформує спікер. Скажімо, планується, що скаргу до цієї інституції можна буде подати онлайн, а всі висновки комісії одразу ж опубліковуватимуться, що дасть змогу забезпечити єдину і прозору практику розгляду звернень. Також очікується, що будуть змінені принципи формування цієї комісії з тим, щоб до роботи змогли долучитися не тільки чиновники, а й висококваліфіковані юристи з приватного сектора.

Окремий блок своєї лекції спікер присвятив інтерактивному спілкуванню з аудиторією: лектор і слухачі розбирали приклади реальних кейсів, аналізували і моделювали ситуації, що виникали або можуть виникнути на практиці.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик