Специфіки в реалізації майна фізичних осіб практично немає — Ярослав Деяк, ДП «СЕТАМ»

Модуль «Задоволення вимог кредиторів фізичної особи» блоку «Банкрутство фізичних осіб» Школи з реструктуризації та банкрутства Legal High School завершує свою роботу. «Особливості реалізації майна боржника — фізичної особи. Мінімізація ризиків подальшого оскарження» — з лекцією на таку тему виступив начальник відділу претензійно-позовної роботи ДП «СЕТАМ» Ярослав Деяк.

«СЕТАМ» — одне з перших державних підприємств, яке почало організовувати онлайн-аукціони. У них є великий досвід у реалізації проблемних активів у межах виконавчого провадження. А це майже такий же пул активів, як у процедурі банкрутства, в тому числі, фізичних осіб. Кодекс України з процедур банкрутства не містить детальної процедури реалізації проблемних активів, цей момент буде врегульовано підзаконним нормативно-правовим актом. Але раніше осені, за прогнозами лектора, такого порядку не варто очікувати, оскільки Кодекс набуде чинності після шести місяців з дня його опублікування.

Ярослав Деяк зазначив, що специфіки в реалізації майна фізичних осіб практично немає. Проблемні активи реалізовуватимуться дворівневою системою, що складається з центральної бази даних і майданчиків, які можуть приєднуватися до центральної бази і торгувати майном на рівних умовах. Така система покликана залучати на ринок підприємства різних форм власності — більша кількість компаній забезпечить вищу конкуренцію, більш ефективну реалізацію майна.

Лектор зупинився на деяких принципових позиціях, які повинні бути відображені в майбутньому підзаконному нормативно-правовому акті. Перша принципова позиція — електронні торги. Ця модель себе вже виправдала. Пан Деяк сподівається, що така норма залишиться у фінальній версії Кодексу. Інша принципова позиція — будь-який учасник повинен мати вільний електронний доступ до торгів. З метою уникнення корупційних та інших ризиків майбутній порядок повинен містити чіткий перелік обставин для зняття майна з реалізації, для припинення торгів. Система захисту персональних даних під час торгів повинна бути максимально забезпечена, має бути чіткий механізм визначення стартової ціни майна. Усі рядки (починаючи від публікації в системі і закінчуючи підписанням протоколу) повинні бути чітко регламентовані — ніхто не має на них впливати. Усі процеси повинні бути автоматизовані та убезпечені від впливу людського фактора. Без урахування цих позицій можуть виникнути ризики звернення боржників до суду.

«Не потрібно винаходити велосипед. У нас є схожі процедури. Ми вже розуміємо, де можуть виникнути проблеми, тому мінімізуємо всі ризики, які можуть бути спровоковані недобросовісними боржниками або арбітражними керуючими», — резюмував Ярослав Деяк.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик