Структурування бізнесу здійснюється з метою розподілу функцій, власності і майнових прав та дає змогу захистити бізнес від рейдерських зазіхань — Анна Жакот

Про ефективні бізнес-структури для ведення бізнесу в Україні слухачам Legal High School розповіла Анна Жакот, юрист Nota Group. Вона наголосила, що бізнес-структура це взаємопов’язана низка суб’єктів господарювання, що мають спільну мету та об’єднані для її досягнення. Зазвичай зі скількох би суб’єктів не складалася бізнес-структура, вона має одного бенефіціара або єдину групу бенефіціарів. Як правило, але не обов’язково, взаємопов’язана низка суб’єктів господарювання виступає під спільним корпоративним найменуванням. Лектор навела приклад організаційної структури такої бізнес-групи та проаналізувала її структурні елементи. Обираючи правильну бізнес-структуру, вона порадила під час аналізу бізнесу опиратися на відомості про фінансові потоки, що є в цьому бізнесі, та розмежовувати їх в окремі елементи, а також в процесі структурування позбуватися нерентабельних об’єктів та напрямів.

Лектор підкреслила, що структурування бізнесу — це розподіл процесу господарювання певного бізнесу на декілька окремих суб’єктів. Вона проаналізувала умовне структурування бізнесу та зазначила, що воно здійснюється з метою розподілу функцій, власності та майнових прав. Також це дозволяє захистити бізнес від рейдерських зазіхань.

Аналізуючи бізнес клієнта, Анна Жакот порадила слухачам Legal High School у першу чергу визначати, яку організаційно-правову форму господарювання варто обрати для цього бізнесу. Вона навела аспекти, які визначає організаційно-правова форма господарювання, зокрема характер відносин між засновниками (учасниками), режим майнової відповідальності за зобов’язаннями суб’єкта господарювання, порядок розподілу одержаних прибутків та можливі джерела фінансування.

Крім того, лектор визначила та проаналізувала критерії, які впливають на вибір організаційно-правової форми господарювання: вид, галузь підприємницької діяльності; розмір та суть майнового вкладу; питання розподілу прибутку; вимоги потенційних партнерів та клієнтів; складність організаційних процедур, пов’язаних з державною реєстрацією; особливості оподаткування; можливість виходу з бізнесу.

Анна Жакот перерахувала види елементів бізнес-структури і проаналізувала їх переваги та недоліки. Також вона перерахувала та проаналізувала найбільш поширені на сьогодні види партнерства, такі як ТОВ, АТ, приватне підприємство, некомерційні організації (благодійні фонди, кооперативи), об’єднання підприємств (концерни, холдинги), окремі профільні організації (адвокатські об’єднання, фермерські господарства, кредитні спілки тощо). Лектор проаналізувала чинники, які впливають на структурування, та навела приклади схеми ефективної та неефективної бізнес-структури.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик