«Створивши сприятливе правове поле, Україна змогла б відчинити двері для власників криптовалюти», — Наталія Радченко, АТ Juscutum

На завершення модуля, присвяченого криптовалютам, Школи податкової практики Legal High School партнер практики оподаткування та бізнес-ефективності АТ Juscutum Наталія Радченко зупинилася на оподаткуванні процесу майнінгу і доходу від криптовалют. За її словами, більш зрозумілим це питання має зробити визначення терміна «майнінг» і внесення його до КВЕД як виду економічної діяльності.

Проаналізувавши податкові ставки прибуткового податку в країнах Європи, пані Радченко відзначила, що українська ставка 18% (навіть плюс 1,5% військового збору) — це не найвища ставка. Створивши сприятливе правове поле, Україна змогла б відчинити двері для власників криптовалюти, які захотіли б отримати статус податкового резидента і оплачувати податки в державну казну. Мабуть, Україна цього не хоче.

Трансформувати криптовалюту в фіат можна двома шляхами. Перший — це готівкові кошти, другий — отримання платежів за безготівковим розрахунком, причому призначення платежів — досить різні. Доходи від криптовалют можна задекларувати в пункті «Інші доходи» декларації про майновий стан. Однак важливим питанням все одно залишається підтвердження легальності джерела доходу.

Говорячи про зміну податкового резидентства, пані Радченко зазначила, що відмовитися від такого статусу можливо, тільки якщо довести наявність критеріїв зміни податкового резидентства: відсутність на території України більш ніж 183 дні, зміна центру життєвих інтересів тощо.

Транспарентність, за словами лектора, це наріжний камінь для побудови бізнесу в сучасному світі. І правильним посилом для світової спільноти буде побудова транснаціонального бізнесу з ядром в Україні.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик