Укладення кредитного договору — це ще не фініш. Усе тільки починається — Катерина Тарасенко

Істотні умови кредитного договору здаються зрозумілими для всіх. Однак на практиці виникає чимало проблем, оскільки кредитор і позичальник по-різному розуміють умови іноді навіть після їх узгодження. Про нюанси укладення договорів позик бізнесом розповіла Катерина Тарасенко, директор юридичного департаменту корпорації «Богдан» під час лекції «Укладення кредитного договору. Істотні умови» у рамках модуля «Кредитування» блоку «Залучення фінансування» Школи банківського та фінансового права Legal High School.

До вступу в переговори, за словами лектора, треба чітко розуміти ті умови, які є важливими й безапеляційними для клієнта, а в яких моментах він готовий піти на компроміс. Звичайно, в цих правовідносинах умови в основному диктує банк, оскільки у нього є кошти, необхідні клієнту. Однак є моменти, які можуть спростити життя позичальникові.

Наприклад, якщо позика дається на умовах застосування різних платежів за обслуговування залежно від виконання або невиконання позичальником вимог договору, лектор рекомендує включити в умови договору пункт, який зобов’язує кредитора заздалегідь надавати розрахунок чергового платежу. Це дасть змогу уникнути штрафів за погашення не в повному обсязі, якщо кредитор вважатиме, що потрібно застосовувати не основну ставку, або узгодити це до виникнення спору, пояснила лектор.

Також Катерина Тарасенко запропонувала приділити увагу таким аспектам кредитної угоди, як строки: в договорі або в додаткових документах мають бути чітко прописані дати, до яких або в які здійснюватимуться дії, як з боку банку, так і з боку позичальника. Так само треба підходити до пунктів про відповідальність: якщо передбачена відповідальність за неподання інформації, то треба на момент укладення угоди з’ясувати, неподання або несвоєчасне подання якої саме інформації спричинятиме додаткові витрати.

Однак підписанням кредитного договору процес залучення фінансування не закінчується — для клієнта все тільки починається. Треба супроводжувати договір до моменту повного виконання — резюмувала пані Тарасенко.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик