Україна є дуже перспективною країною для сплати податків — Наталія Радченко

Огляд перспективних юрисдикцій здійснили у рамках блоку «Міжнародне податкове планування» Світлана Голян, партнер Legal House, і Наталія Радченко, партнер, CEO Legal House. Вони вказали на причини, які змусили власників бізнесу переглядати усталені схеми мінімізації податків через офшорні зони, навели перелік змін до законодавства і окреслили наслідки, які ці зміни спричинять для власників або бенефіціарів бізнесу. Зокрема, йшлося про розкриття інформації про кінцевих власників бізнесу і необхідність декларувати свою участь і доходи в країні податкової резидентності бенефіціарів. При цьому компанії, розміщуючи банківські рахунки або відкриваючи філіали в низькоподаткових юрисдикціях, повинні вказувати країну, в якій вони сплачують податки і подають податкову звітність. Деякі власники бізнесу вже опинялися в ситуації, коли контролерами прозорості стають банки, в яких розміщені корпоративні рахунки, більше того — комплаєнс-відділи банку перевіряють діяльність компанії і у разі віртуальності діяльності — відмовляють в обслуговуванні.

Лектори підкреслили, що українських податкових резидентів такі зміни торкнуться вже з 2020 року. Перш за все, це стосується вимоги до компаній відповідати критерію principal purpose test — тесту основної мети. Зміни торкнуться і оподаткування операцій від продажу акцій/часток компаній, які володіють нерухомістю, і ризику визнання наявності постійного представництва у разі моделі роботи за агентською схемою, і особливостей виплати дивідендів холдингу. Лектори відзначили, що критеріями реальності ведення бізнесу в країні реєстрації є місце управління і прийняття рішень; наявність кваліфікованого персоналу; наявність фактичного офісу, обладнання; зберігання бухгалтерської документації в країні реєстрації; адекватні витрати на здійснення діяльності; економічне обґрунтування, прибутковість.

Світлана Голян навела перелік юрисдикцій, які залишаються актуальними для реєстрації торгових компаній (Великобританія, Гонконг, Австрія, Швейцарія, Нідерланди, Мальта, Кіпр, Мадейра, Угорщина, Чехія, Польща, Естонія, Латвія, Грузія та США), а також юрисдикцій, в яких варто реєструвати холдинг або компанії для зберігання активів (Швейцарія, Ліхтенштейн, Нідерланди, Британські Віргінські острови, Беліз, Сейшельські острови, Панама, Джерсі, Гернсі, Мен, Кіпр, Мальта та США).

Лектори описали види трастів і вказали на їх характерні особливості. Зокрема, в простому (bare trust) відносини закріплюються у вигляді простого трастового договору або declaration of trust, згідно з яким бенефіціар фактично має права повноцінного власника з моменту підписання документа і отримання доходу компанією. У фіксованому (fixed trust) частка (частина) кожного бенефіціара закріплюється у трастовому договорі (trust deed) і кожен бенефіціар є фактичним власником своєї частки в момент, визначений у цьому документі. У дискреційному (discretionary trust) може бути визначене коло (клас) бенефіціарів відповідно до побажань засновника (list of wishes). У цьому випадку трасти мають право на власний розсуд, але у рамках встановлених договором правил, розподіляти доходи, і бенефіціар є фактичним власником доходів тільки з моменту прийняття рішення трасту про виплату.

Наталія Радченко описала системи оподаткування в різних країнах світу, вказавши, що Україна є дуже перспективною країною для сплати податків. При цьому вона навела перелік податкових пільг, якими може скористатися українець-резидент і вказала на проблеми, які постають перед платником податків у ході персонального планування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик