«В абсолютній більшості випадків сторони кредитного договору обирають право Англії» — Антон Коробейніков

Про особливості залучення кредитів в іноземних банках та небанківських установах йшлося під час лекції Антона Коробейнікова, партнера ЮФ Sayenko Kharenko. Він коротко зупинився на видах міжнародного кредитування, поділивши їх за складом сторін на двосторонні, синдиковані кредити і «клубні», за метою кредитування — на кредити на поповнення оборотних коштів, експортне фінансування, проектне фінансування та фінансування для придбання активів.

Лектор зазначив, що склад кредитної документації є більш складним порівняно з локальними кредитними угодами і, крім договірної документації (кредитного договору, договорів поручительства, договорів забезпечення), включає також велику кількість супутніх документів, таких як документальні підтвердження, призначення адміністративних сторін, висновки юридичних консультантів.

Щодо форми кредитного договору, лектор зазначив, що, як правило, в угодах міжнародного кредитування використовуються форми, розроблені Асоціацією учасників кредитних ринків (Loan Market Association), оскільки ця форма відображає усталену ринкову практику у визначенні балансу інтересів кредиторів і позичальників. В абсолютній більшості випадків застосовуваним до договору правом сторони обирають право Англії, підкреслив Антон Коробейніков.

Описуючи структуру кредитного договору, лектор підкреслив, що вона відрізняється детальним функціональним структуруванням, яке містить такі елементи: інтерпретація договору; кредитні кошти (цільове використання); погашення кредиту; плата за користування кредитом (відсотки, комісії); додаткові платіжні зобов’язання (відшкодування податкових витрат, додаткові витрати); порука (опціонально); запевнення; зобов’язання (загальні, фінансові, інформаційні); випадки дефолту; зміни у складі сторін; застосовне право і можливість розв’язання спорів.

Також Антон Коробейніков зупинився на концепціях, використовуваних для забезпечення кредитів з декількома банками (наприклад, синдикованих кредитів). В основному, за словами лектора, для цілей українського забезпечення використовуються концепції «солідарного кредитора» і «паралельного боргу», які поки не пройшли випробування української судової практики в контексті угод міжнародного фінансування.

Завершуючи лекцію, Антон Коробейніков розповів слухачам Legal High School про те, як впливає на залучення іноземних кредитів валютна лібералізація, здійснювана Національним банком України, а також навів приклади визначення ринкової вартості залученого кредитування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик