В адвокатській професії ви нікому не потрібні, крім вас самих, сім’ї та справжніх друзів, — Євгеній Солодко, АО «Солодко і Партнери»

«Адвокат — це унікальна на території нашої держави професія, яка постійно цю державу дратує», — почав свою лекцію глава АО «Солодко і Партнери» Євгеній Солодко. Модуль «Захист захисника» блоку «Злочини проти правосуддя» Школи кримінального права Legal High School продовжує роботу. Пан Солодко зосередився на особливому порядку залучення адвоката до кримінальної відповідальності, практиці реалізації і типових помилках на користь захисту.

«В Україні професія адвоката не користується такою повагою, як в Європі чи Америці», — шкодує лектор і додає, що правоохоронні органи вважають адвокатів посібниками бандитів, суспільство постійно ототожнює адвоката з клієнтом, а непрофесійні мас-медіа ситуацію тільки погіршують. «В адвокатській професії ви нікому не потрібні, крім вас самих, сім’ї та справжніх друзів», — наголосив спікер.

Ніколи адвокат в Україні не мав особливих гарантій. Учора, наприклад, було зроблено спробу «протягнути» через профільний парламентський комітет законопроект № 9055 про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», внесений Президентом України. Адвокатам вдалося цього не допустити. Поки що. Пан Солодко переконаний: цей закон похитне інститут адвокатури та незалежність адвокатів.

Євгеній Солодко звернув увагу слухачів: якщо правоохоронні органи планують слідчі дії, наприклад обшук у адвоката, вони повинні поінформувати відповідну раду адвокатів регіону. Також лектор підкреслив, що не можна оглядати досьє адвоката і прослуховувати його. Але слідчі органи цією гарантією постійно нехтують, тому спікер рекомендує завжди розмовляти з підзахисним, клієнтом так, ніби вас слухає третя сторона.

Окремо лектор наголосив на тому, що адвоката заборонено залучати до негласної співпраці.

Дуже важливий момент — пред’явлення адвокату повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Однією з гарантій адвоката є те, що повідомлення про підозру має вручати Генеральний прокурор України, його заступник, прокурор області або його заступник. «Вручає, а не доручає вручити слідчому», — підкреслив пан Солодко. Тому, коли адвокату вручатимуть повідомлення про підозру неналежні суб’єкти (рано чи пізно в умовах нашої дійсності таке матиме місце), про це необхідно зазначити в протоколі, мовляв, я приймаю цей папір, але не вважаю його повідомленням про підозру. Усі подальші дії правоохоронних органів після такого «вручення» виходять за межі процесуального закону. «Уважно оглядаємося, грамотно працюємо і не робимо дурниць», — резюмуючи зазначив Євгеній Солодко і додав: «При цьому потрібно пам’ятати, що адвокат — це совість держави, ми здійснюємо і забезпечуємо конституційне право на правову допомогу і не важливо, в яких справах. Потрібно пам’ятати, що статус адвоката вельми шанований у всьому світі». Пан Солодко вірить, що професія адвоката в Україні відновить колишній престиж.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик