Василь Андрусяк розглянув особливості оподаткування ФОП та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Блок, присвячений законодавчим новелам 2021 року, триває в LHS. Про оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців, фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, а також про особливості сплати ЄСВ у 2021 році і єдину звітність з ПДФО та ЄСВ слухачам LHS розповів Василь Андрусяк, керівник практики податкового права АО MORIS.

У ході лекції пан Андрусяк зазначив, що звільняються від нарахування і сплати ЄСВ ФОП-платники єдиного податку всіх груп за періоди березень, квітень, травень 2020 року, а також платники єдиного податку першої групи за період грудень 2020 року — травень 2021 року. Максимальна база нарахування ЄСВ у 2020 році становить 90 тис. грн.

Говорячи про зміни у 2021 році, лектор підкреслив, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме — наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за умови взяття їх на облік як фізичних осіб — підприємців та провадження ними одного виду діяльності як ФОП та як особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність.

Окрім цього, ФОП (у тому числі спрощенці) і особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі, меншому від мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більшому за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, встановлену Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Пан Андрусяк наголосив, що ФОП на загальній системі оподаткування зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару; облік можна вести в паперовому та/або електронному вигляді; на сьогодні і до моменту затвердження нової форми Мінфіном залишається чинною Книга обліку доходів і витрат, затверджена наказом Міндоходів від 16 вересня 2013 року №481. Говорячи про фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, спікер відзначив, що вони зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності, цей облік можна вести в паперовому та/або електронному вигляді; на сьогодні і до моменту затвердження нової форми Мінфіном залишається чинною Книга обліку доходів і витрат, затверджена наказом Міндоходів від 16 вересня 2013 року №481.

Лектор також наголосив, що ФОП-платники єдиного податку 1-2 груп та платники єдиного податку 3 групи, які не є платниками ПДВ, мають право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів; облік можна вести у паперовому та/або електронному вигляді. ФОП-платники єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ, мають право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат у паперовому та/або електронному вигляді.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик