Власне факт наявності кримінальної справи, в якій ще немає вироку, не може слугувати підставою для жодних висновків, переконана спікер LHS Вікторія Фоменко

Case study на прикладі судової справи для слухачів Школи податкової практики Legal High School провела Вікторія Фоменко, керівник практики податкового і митного права МЮФ Integrites.
Лектор відзначила, що зараз спостерігається зниження кількості справ у сфері нереальних операцій. Фактично всі судові рішення і всі роз’яснення Вищого господарського суду України говорять про те, що, незалежно від наявності господарських документів, наявність факту здійснення господарської операції є вкрай важливою і її відсутність нівелює дійсність власне первинних документів. Першим аспектом, що стосується нереальних господарських операцій, на якому зупинилася Вікторія Фоменко, є товарно-транспортні накладні.
Було розглянуто дві судові справи, що вже пройшли всі три судові інстанції, обидві з яких були вирішені на користь платників податків. Перша — це судова справа №813/1497/17, що стосується оскарження товариством з обмеженою відповідальністю податкового повідомлення-рішення, в якому ДФС зробила висновок про нереальність господарських операцій. Верховний Суд України підтримав висновки судів першої та апеляційної інстанцій і підтвердив, що ненадання такого документа, як товарно-транспортна накладна, не свідчить про непроведення господарської операції.
У другій справі (№821/589/17) ДФС вказувала на те, що за результатами перевірки було встановлено дефектність первинних документів і товарно-транспортних накладних, які підтверджували б факт переміщення товару від продавця до покупця. Вибуття товарів зі складського обліку свідчить про продаж товарів невстановленим перевіркою особам та ненарахування позивачем податкових зобов’язань з цих операцій. Суди всіх трьох інстанцій визначили, що висновки ДФС, зроблені за результатами перевірки, ґрунтуються на припущеннях та не є достовірно встановленими фактами, а отже, господарські операції є реальними.
Відповідно до листа Вищого господарського суду України від 2 червня 2011 року №742/11/13-11, згаданого лектором, тест реальності операції є трискладовим. Відповідні аспекти, що мають бути встановлені в ході вирішення справи, — це рух активів у процесі здійснення господарської операції, встановлення спеціальної податкової правосуб’єктності учасників господарської операції та встановлення зв’язку між фактом придбання товарів, спорудженням основних фондів, понесенням інших витрат та господарською діяльністю платника податку.
Для дослідження використання вироків у податкових спорах Вікторія Фоменко запропонувала розглянути ще дві судові справи, одну з яких (що стосувалась оскарження ППР підприємством) було вирішено на користь підприємства, а іншу (щодо оскарження ППР товариством з обмеженою відповідальністю) — на користь податкового органу.
Слухачі мали можливість розглянути реальний кейс, який зараз розглядається в суді, та визначити, які докази були подані позивачем, а також поміркувати над тим, які докази вивчає суд та як і чому потрібно сприймати такі докази. Справа стосувалась заводу, що переробляє насіння соняшника на олію, щодо якого було проведено податкову перевірку та встановлено нереальність проведення операцій у певному періоді (протягом двох календарних місяців).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик