«Виконавче провадження — це темна кімната, в якій ми шукаємо чорну кішку» — спікер LHS Данило Федорчук

Данило Федорчук, керівник юридичного управління Антимонопольного комітету України, провів лекцію для слухачів спецкурсу «Конкуренційні виклики» Legal High School про проблеми виконання судових рішень у справах за участю АМКУ, наводячи цікаві приклади з практики, зокрема справу щодо компанії «Газпром».
Лектор назвав стадію виконання судових рішень надзвичайно важливою та окреслив три варіанти розвитку подій після накладення штрафу на компанію. Найкращий варіант: сторона сплачує штраф добровільно, без будь-яких оскаржень. За словами пана Федорчука, на практиці сума до 50 тис. грн практично не оскаржується, а тенденція йти до суду зі скаргою з’являється при сумі, що перевищує такий розмір. У другому випадку штраф добровільно не сплачується, через що нараховується пеня. Коли остання досягає розміру штрафу, АМКУ подає позов про стягнення і штрафу, і пені. Як правило, такі судові провадження тривають близько року. І найгірший варіант, за якого виникає багато ускладнень, містить позов відповідача про визнання рішення АМКУ недійсним. Після рішення суду на користь АМКУ починається нарахування пені, як і у попередньому випадку. Так, термін розгляду такої справи збільшується ще приблизно на 1,5 року, тобто на термін розгляду справи про визнання рішення АМКУ недійсним.
Данило Федорчук розповів, що зараз АМКУ має в роботі 364 виконавчі провадження. З них приблизно 60—70% становлять такі, що вирішуються у звичному режимі, кілька проваджень, відповідачі в яких перебувають у стані припинення, 8% проваджень щодо процедури банкрутства, ще 3% і 5% складають справи, відповідачі в яких знаходяться відповідно в зоні АТО і на території АРК.
Лектор також поділився планами законопроектної роботи АМКУ на 2018 рік, зокрема йдеться про запровадження солідарної відповідальності групи компаній, що становить єдиний суб’єкт господарювання, запровадження субсидіарної відповідальності материнської компанії у разі неплатоспроможності підконтрольної компанії-відповідача, залучення до співвідповідальності реальних бенефіціарних власників (у тому числі фізичних осіб), а також запровадження істотної адміністративної відповідальності посадових осіб за створення перешкод у діяльності органів АМКУ.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик