З лекцією про особливості застосування штрафних санкцій у сфері ТЦУ виступила Наталія Мусієнко

Про особливості застосування санкцій слухачам LHS розповіла Наталія Мусієнко, юрист практики вирішення податкових спорів KPMG Law Ukraine.

Лектор, зокрема, детально зупинилася на наслідках самостійного коригування податкової декларації з податку на доходи. «У разі подання уточнюючої декларації до 1 жовтня року, який йде за звітним, платник податків не може бути притягнутий до відповідальності», — відзначила пані Мусієнко.

Також вона звернула увагу на те, що у разі подання уточнюючої декларації після 1 жовтня платник податків має право надіслати уточнюючий розрахунок (декларацію), сплатити суму недоплати і штрафу в розмірі 3% від такої суми до подання уточнюючої декларації або подати декларацію за наступний податковий період після 1 жовтня, відобразивши суму недоплати у складі декларації з податку на прибуток, збільшену на величину штрафу в розмірі 5% від такої суми. Лектор наголосила, що тут ідеться винятково про ті випадки, коли платники податків самі коригують фінансовий результат.

У разі ж якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання, штрафні санкції становитимуть 25% від суми визначеного податкового зобов’язання. «При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов’язання сума штрафу збільшується до 50% від суми існуючого зобов’язання», — відзначила лектор.

Особливості застосування штрафних санкцій пані Мусієнко представила, звернувшись до розгляду судами спорів з цієї категорії справ.

Перша категорія стосувалася судової практики щодо спорів про неподання звітності. Так, у спорі, в якому суд став на бік платника податків, суть полягала у тому, що у платника податків у рамках кримінальної справи були вилучені документи і комп’ютерна техніка, у зв’язку з чим він не мав можливості вчасно подати звіт у належному вигляді. У результаті судом не було встановлено вину в діях платника податків за неподання звітності про контрольовані операції, у зв’язку з чим «суд вважає безпідставним висновок щодо притягнення до відповідальності за порушення підпункту 39.4.2 статті 39 Податкового кодексу України».

Наступні категорії спорів, які представила слухачам Наталія Мусієнко, стосувалися дії закону в часі (у контексті нарахування штрафних санкцій), експортних операцій через комісіонерів-нерезидетів та операцій з контрагентами із низькоподаткових юрисдикцій.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик