За певних умов постійним представництвом може вважатися не лише юридична особа чи ФОП, але й фізична особа — Олена Сулима

Зміни, що відбулися у 2021 році з регулюванням постійних представництв, висвітлила у своїй лекції Олена Сулима, адвокат, старший юрист практики податкового права GOLAW.

Вона нагадала слухачам Legal High School про нове визначення постійного представництва, що було суттєво розширене, порівняно з попередньою редакцією Податкового кодексу України. Зокрема, лектор зазначила, що постійне представництво — це постійне місце діяльності, через яке повністю або частково здійснюється господарська діяльність нерезидента в Україні. Відтепер за певних умов постійним представництвом може вважатися будь-яка особа — не лише юридична особа чи ФОП, але й фізична особа, яка діє від імені чи в інтересах нерезидента, що, зокрема, призводить до укладення нерезидентом договорів. Олена Сулима також звернула увагу на ознаки, за якими можна визначити наявність фактичних повноважень в особи діяти від імені / в інтересах нерезидента, такі як виконання вказівок, використання електронної пошти нерезидента, реалізація права розпоряджатися товарами нерезидента тощо. Також було наведено умови, за яких співпраця з нерезидентом не буде визнаватися постійним представництвом, зокрема, коли діяльність на території України має допоміжний або підготовчий характер.

Крім того, Олена Сулима розповіла про новий порядок оподаткування постійних представництв та навела відповідні останні роз’яснення ДПС з цього питання. А також зупинилась на нових законодавчих положеннях податкового обліку та перевірок діяльності нерезидентів, які здійснюють свою господарську діяльність на території України через постійні представництва.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик