Юрій Моісеєв: «Затягування процедури банкрутства веде до знецінення активу і подорожчання процедури»

З лекцією на тему «Підготовка до продажу майна в процедурі банкрутства» у рамках Legal High School виступив Юрій Моісеєв, директор департаменту з питань судової роботи і банкрутства Міністерства юстиції України.

Спікер звернув увагу на різноманітність судової практики в окремих питаннях. Так, раніше була позиція, що суд повинен своєю ухвалою затвердити торгову організацію. Нині такої практики немає.

Але у той же час позитивним моментом є формування однозначної судової практики Касаційним господарським судом у частині реалізації майна в процедурах банкрутства цілісним майновим комплексом, а також окремими лотами.

«Затягування процедури банкрутства веде до знецінення активу і подорожчання процедури», — підкреслив лектор. Він нагадав, що кредитор також може оскаржувати будь-які судові рішення. Причому користуватися цим правом треба на випередження, а не тоді, коли щось уже відбулося, радить Юрій Моісеєв.

При цьому він закликав представників кредитора розумно підходити до захисту своїх інтересів у справі про банкрутство.

Також бувають випадки, коли кредитори зловживають своїми правами і домагаються арешту майна в кримінально-процесуальному порядку. Якщо накладено арешт на майно, що готується до продажу, то майно бажано зняти з лота, щоб уникнути негативних наслідків. Наприклад, результати аукціону можуть бути визнані недійсними.

Проект Кодексу України з процедур банкрутства здатний пришвидшити процес банкрутства. Його плюсом є те, що в ньому передбачено окремий розділ, присвячений банкрутству фізичних осіб.

Юрій Моісеєв відповів на ряд запитань, що цікавлять слухачів, наприклад про проблеми при пред’явленні вимог щодо зарплати до роботодавця-банкрута. Труднощів у цій сфері, за словами виступаючого, безліч. Нюанс у тому, що якщо немає судового рішення, немає належної бухгалтерської документації, то такі вимоги не можуть бути визнані. Бажано пред’являти подібні вимоги ще на стадії розпорядження майном. Проблема в тому, що при відсутності коштів борг можна буде виплатити тільки після реалізації майна. Людям іноді доводиться чекати довго: процедура може тривати роками. Наприклад, є кейси, що тривають ще з 1998 року.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик