Катерина Лисечко розповіла слухачам LHS про важливі складові шлюбного договору

Керівник практики сімейного права МЮГ Eternа Law Катерина Лисечко розповіла слухачам LHS про важливі складові шлюбного договору.

Лекція розпочалася з дискусії про те, що є шлюбним контрактом. За словами доповідача, у багатьох склалася думка, що шлюбний договір укладають тільки з ініціативи чоловіків, які прагнуть перестрахуватися від втрати майна. Насправді юристи ставляться до шлюбного контракту як до прояву довіри. «Подружжя наперед визначає свої права і обов’язки. У нас в країні у шлюбному контракті, як правило, врегульовуються тільки майнові права», — звернула увагу спікер.

Лектор розповіла, що шлюбний договір складається тільки після офіційного укладення шлюбу і повинен мати нотаріальне посвідчення. Такий контракт може бути як строковий, так і безстроковий. Під час шлюбу подружжя може вносити зміни або підписувати додаткові угоди до контракту.

При розлученні актуальним також є питання про дітей. У шлюбному контракті можна передбачити матеріальні права та обов’язки по відношенню до дітей. За словами пані Лисечко, часто подружжя не використовує можливість зазначати, хто несе матеріальну відповідальність за розвиток дитини. У результаті під час шлюборозлучного процесу діти стають механізмом впливу подружжя один на одного. Тому до шлюбного договору необхідно вносити положення про дітей, щоб максимально захистити їхні інтереси.

Доповідач звернула увагу слухачів і на те, що в шлюбному контракті можна прописувати умови користування житлом (наприклад, вказати, що після розлучення другий із подружжя не претендуватиме на житло, набуте одним із подружжя до шлюбу і в якому під час шлюбу проживало подружжя).

Не менш важливим є питання розділу подарунків подружжя один одному. Згідно із законодавством, подарунки залишаються у приватній власності того, хто отримав подарунок. Але, за словами спікера, в шлюбному договорі можна вказати, в чиїй власності залишиться подароване майно після розірвання шлюбу.

Що стосується розірвання шлюбного договору, то відмова від нього в односторонньому порядку неможлива. Анулювати контракт можна тільки за спільним бажанням і тільки в судовому порядку (окремі пункти або договір у цілому).

Завершуючи доповідь, пані Лисечко порадила слухачам подбати про складання шлюбного контракту, оскільки він допомагає полегшити вирішення майнових питань у сімейних відносинах.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик