Первинна комунікація з правоохоронцями повинна починатися з перевірки їх особи та встановлення мети візиту — Тетяна Поповська

«Алгоритм дій для кожного з працівників на випадок раптового контакту з правоохоронними органами» — тема лекції у Legal High School Тетяни Поповської, юриста практики кримінального права Asters, адвоката. Вона відзначила ті правоохоронні органи, до зустрічі з якими потрібно бути готовими, а також порекомендувала провести попередню роботу зі співробітниками та розробити комплекс заходів, які мають бути задіяні у разі візиту представників правоохоронних органів, зокрема до таких заходів належить визначення особи, відповідальної за первинну комунікацію з правоохоронцями.

Тетяна Поповська наголосила, що первинна комунікація з правоохоронцями повинна починатися з перевірки їх особи та встановлення мети візиту. Якщо йдеться про проведення розслідування, основною метою візиту, як правило, є здійснення тимчасового доступу до речей і документів (виїмка), обшуку або допиту співробітників. «Ненаявність документів, які підтверджують мету візиту, що супроводжується спробами проникнути на територію компанії, є підставою для виклику поліції», — наголосила лектор.

Вона зазначила, що після встановлення осіб правоохоронців та мети їхнього візиту особа, яка призначена відповідальною за первинну комунікацію з правоохоронцями, повинна негайно проінформувати адвоката, передати зібрану інформацію уповноваженим на прийняття рішень та ведення подальшої комунікації з правоохоронцями, повідомити співробітників правоохоронних органів про виклик адвоката та про необхідність проведення всіх подальших дій, пов’язаних з прибуттям правоохоронних органів, винятково у присутності адвоката.

Говорячи про таку мету візиту правоохоронців, як тимчасовий доступ до речей і документів (виїмка), лектор зазначила, що він може бути здійснений тільки на підставі ухвали слідчого судді. Дозвіл на тимчасовий доступ надає правоохоронцям можливість ознайомитись з певними речами і документами в компанії, зробити їхні копії, вилучити оригінали або копії документів (залежно від дозволених суддею дій). Проте такий дозвіл не дає правоохоронцям права на проведення пошукових дій (як при обшуку).

Тетяна Поповська зазначила, що до початку проведення процесуальної дії правоохоронці зобов’язані пред’явити оригінал ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, а також вручити представникам компанії копію такого рішення. Вона навела вичерпний перелік чинників, що дають право відмовити в доступі до речей або документів, наголосивши, що вилучення будь-яких речей і документів можливе винятково у тому випадку, якщо це прямо передбачено в ухвалі слідчого судді.

Лектор окреслила комплекс заходів, які мають бути проведені при підготовці до обшуку, та описала процедуру його проведення, вказавши на елементи, які обов’язково повинні міститися в ухвалі про обшук слідчого судді. При цьому вона дала поради щодо мінімізації негативних наслідків обшуку та вказала на обставини, які потребують особливої уваги в ході обшуку, наголосивши, що при проведенні обшуку не допускається допит персоналу, а от особистий обшук присутніх може бути проведений.

Окремо Тетяна Поповська зупинилася на такій слідчій дії, як допит, та розповіла про необхідності психологічної підготовки осіб, які можуть бути викликані на допит. Вона проаналізувала способи сповіщення про виклик на допит, підстави для неявки на допит та особливості участі адвоката в цій слідчій дії.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик