Про нюанси захисту комерційної таємниці за допомогою АМКУ слухачам LHS розповіли Олексій Кот та Олександр Третьяков

Заняття в Lеgal High School у рамках сьогоднішнього модуля «Захист комерційної таємниці» продовжила спільна лекція Олексія Кота, керуючого партнера ЮФ «Антіка», та Олександра Третьякова, старшого юриста цієї компанії, які розповіли про правила подачі скарги до Антимонопольного комітету України (АМКУ).

«Змінюються часи, коригується законодавство, відбуваються перетворення в самому АМКУ, незмінною залишається лише основна функція антимонопольного відомства — захист економічної конкуренції, в тому числі, і в частині охорони комерційної таємниці», — задаючи тон лекції, підкреслив Олексій Кот. Подача скарги до АМКУ, як зазначалося, не має на меті захист порушених прав суб’єкта господарювання. За словами лекторів, Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції» (Закон) визначає чотири види правопорушень, пов’язаних з комерційною таємницею: неправомірне збирання комерційної таємниці (стаття 16 Закону); розголошення комерційної таємниці (стаття 17 Закону); схиляння до розголошення комерційної таємниці (стаття 18 Закону); неправомірне використання комерційної таємниці (стаття 19 Закону).

Практика розгляду кейсів про порушення комерційної таємниці для АМКУ відносно нова, підкреслює Олександр Третьяков, розповідаючи слухачам LHS про нюанси першого рішення АМКУ про притягнення до відповідальності за порушення статті 19 Закону від 13 грудня 2018 року №30-р/тк: адміністративну справу за позовом ТОВ «ТВК Вектор-ВС» про неправомірне використання комерційної таємниці ТОВ «Ергон-Електрик». У цьому кейсі було встановлено три елементи складу правопорушення, передбаченого зазначеною нормою профільного закону. Перший — певні відомості складають комерційну таємницю відповідно до законодавства. Другий — такі відомості були використані конкурентом у своїй господарській діяльності, тобто впроваджені у виробництво або враховані при плануванні або здійсненні господарської діяльності конкурентом. Третій — уповноважена особа, яка має право на відомості, що становлять комерційну таємницю, не давала конкуренту дозволу на їх використання. Ця справа розглядалася понад три роки, у результаті на порушника було накладено штраф у розмірі 360 тис. грн (3,4% від обороту компанії).

Лектори проаналізували і правила подачі заяви до АМКУ. Як зазначалося, форма відповідної скарги може бути вільною, головне, щоб вона містила відомості, перелік яких встановлений у пункті 18 Тимчасових правил розгляду справ про порушення антимонопольного законодавства України, затверджених АМКУ. При цьому «автором» такого звернення може бути тільки суб’єкт господарювання, права якого були порушені. «Звернення до АМКУ може бути досить ефективним елементом захисту комерційної таємниці, але це не єдиний інструмент, який мають у своєму арсеналі суб’єкти господарювання, тому потрібно використовувати й інші способи захисту, в тому числі за допомогою звернення до правоохоронних органів і судів» — підсумували спікери.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик