Специфіка інтернету надає широкі можливості для монетизації чужого контенту — Олександр Молотай

Про порушення прав інтелектуальної власності в мережі інтернет, новели доменних спорів та блокування контенту розповів у своїй лекції у Legal High School Олександр Молотай, партнер, керівник практики інтелектуальної власності Юридичної групи LCF. Він наголосив, що специфікою мережі інтернет є її віртуальність, тож розміщення в ній матеріальних об’єктів неможливе, а будь-яка інформація про матеріальні об’єкти розміщується в мережі у цифровому вигляді. Крім того, він зазначив, що інтернет є глобальною саморегулівною системою, на яку мало поширюється державне регулювання. Така специфіка дозволяє легко копіювати, завантажувати і розповсюджувати цифрові файли, які можуть містити об’єкти інтелектуальної власності, що дає широкі можливості для монетизації чужого контенту.

Аналізуючи спори, що виникають на цьому ґрунті, Олександр Молотай розділив їх на три групи: спори щодо порушення авторських прав, спори щодо порушення прав на об’єкти промислової власності та доменні спори.

За словами лектора, суб’єктами спорів щодо порушення авторських прав можуть бути автори або виконавці-правовласники, володільці майнових прав, які не є авторами або виконавцями, адміністратори вебсайтів, власники акаунтів на вебсайтах, хостинг-провайдери, порушники. У свою чергу, об’єктами спорів щодо порушення авторських прав можуть стати літературні твори, фотографії, твори образотворчого мистецтва, музичні твори, аудіовізуальні твори, комп’ютерні програми, бази даних, фонограми та відеограми.

Як найбільш ефективні засоби захисту авторських прав лектор порадив слухачам Legal High School вимагати визнання та поновлення прав, забороняти вчинення дій (та підготовчих дій), що порушують права, вимагати відшкодування моральної шкоди, а також відшкодування збитків або виплати компенсацій, вимагати опублікування відомостей про порушення прав у ЗМІ, брати участь в інспектуванні виробничих приміщень та засобів, вимагати надання інформації про інших осіб, задіяних у вчиненні порушення.

Розглядаючи спори щодо порушення прав на об’єкти промислової власності, Олександр Молотай наголосив, що їх суб’єктами можуть стати правовласники та ліцензіати, адміністратори вебсайтів, власники акаунтів на вебсайтах, хостинг-провайдери, порушники. Об’єктами ж порушення можуть бути засоби індивідуалізації (торговельні марки, комерційні найменування), зовнішній вигляд виробів (промислові зразки, дизайни), винаходи або корисні моделі. Засобами захисту у таких спорах можуть бути вимога припинення порушення, вимога відшкодування заподіяних збитків, вимога усунення позначення з товару або упаковки, вимога блокування доступу до вебсайту, на якому відбувається порушення.

Говорячи про доменні спори, Олександр Молотай підкреслив, що їх предметом є використання без дозволу правовласника у складі доменного імені зареєстрованої торговельної марки або торговельної марки, що охороняється без реєстрації на підставі міжнародних договорів (так звані добре відомі торговельні марки). Суб’єктами таких спорів виступають власники торговельних марок або ліцензіати, а також реєстратори та власники доменних імен. Як захист у доменних спорах лектор порадив застосовувати вимогу обмеження доступу до вебсайту чи вебсторінки, розміщених на домені, вимогу скасування делегування домену порушнику, вимогу передачі домену власнику торговельної марки, вимогу відшкодування завданих збитків.

Аналізуючи новели доменних спорів, лектор розповів про роботу доменного арбітражу ВОІВ та його характерними ознаками виділив простоту процедури, спрощене доказування та обмежені засоби захисту.

Розповідаючи про блокування контенту, він наголосив, що воно може відбуватися за законом, його може здійснити реєстратор або хостинг-провайдер, також можливе блокування за правилами ресурсу.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик